Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ápolási díjra jogosult lehetek...

Ápolási díjra jogosult lehetek-e 10. -ik éves cukorbeteg gyermekemmel?

Figyelt kérdés
Férjemmel együtt neveljük fiunkat,akivel 1.tipusú diabétesze miatt gyesen vagyok,ami hamarosan lejár.Jogosult lehetek a gyes lejárta után valamilyen ellátásra?Kérem,hogy a témához értő,esetleg hasonlóan érintettek válaszoljanak.Nekem más jövedelmem nincs,férjem jövedelme havi 100-e,+- 4-5 eFt.

2016. júl. 14. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Fordulj az önkormányzathoz, ott adnak kitöltendő kérdőíveket, ezeket kikell tölteni, azután a

Háziorvosi igazolás szükséges, és be kell adni a kérelmet a Területileg illetékes Kormányhivatalhoz elbírálás miatt.

A válaszra sajnos sokáig kell várni, kb 3 hónap, de ha

megítélik a jogosultságot, akkor a beadott időpontól visszamenőlegesen megtérítik az összeget. Én már megtapasztaltam. Több mint valószínű, ha többet nem is de a 26ezer valamennyit megfogják ítélni.

Szívből kívánom hogy Járj sikerrel!!!

Ide teszek egy linket, olvasd át az információt.


[link]

2016. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sikerült,megkaptuk az ápolásit!Mint kiderült,az is fontos szempont volt,hogy iskolába vinni kell,mert a buszjárat pocsék.Köszönöm,minden jót!
2016. okt. 10. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívből gratulálok kedves kérdező, és a lehetőlegjobbakat kívánom neked és a kedves családodnak.
2016. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!