Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drónokat röptetni a városban...

Drónokat röptetni a városban legális?

Figyelt kérdés
Most láttam a south park drónos részét, ahol egymás ablakán kukkoltak be drónokkal. Szeretnék én is egy drótnélküli venni, de van rá valami szabályozás?

2016. aug. 5. 09:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Drónt nem drótnélkülit ( a telefonom átírta)
2016. aug. 5. 09:11
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanaz vonatkozik rá, mint bármelyik eszközre, ami igénybe veszi a légteret.

A múltkor láttam róla videót, megpróbálom megkeresni.

2016. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Meg is van:


[link]

2016. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Egy bizonyos szinten igen, de nem sértheted ezzel mások személyes jogait tehát nem teheted meg azt hogy a szomszéd lány ablakán azzal kukkolsz be és nézed hogy hogyan öltözködik, meg ugye magán házak, magán telkeket sem videózhatsz vele mert szintén személyiségi jogokat sértesz meg vele, mivel ez ugyan az mintha fényképezővel a kezedben besurransz egy barátod házába, lefotózod és a beleegyezése és tudta nélkül közzé teszed a fotóját, de még ha nem is teszed közzé, akkor is ha megtudja hogy lefotóztad az engedélye nélkül vagy videót csináltál róla már fel is jelenthet akár.


Drónokkal elsősorban tájakat jó fotózni olyan helyen ahol nem zavarsz vele másokat, meg persze magadról meg a barátaidról készíthetsz fotót a levegőből akár, vagy éppen ha a tetődön van valami amit meg akarsz nézni de nem mersz felmászni rá akkor még hasznos lehet.


Én a szomszéd sráctól kértem el a drónt 2 napra hogy a nyaralómba levigyem megnézni hogy milyen állapotba van a tető és végig filmeztem az egészet mert ott lent nincs megfelelő hosszúságú létrám, ami meg itthon volt az sem a legjobb erre, bérelni se akartam se állványt ameddig meg nem tudom hogy van-e baja a tetőnek vagy nincs. Nekem erre jól jött a drón. A barátnőm öccse most akar venni magának egyet, amint megkapja a diákmunkás fizuját, de sorba mondják neki hogy mire figyeljen oda vásárlásnál és ugye a fejébe vette azt hogy pár házzal arrébb lévő lány testvéreket akarja lesni akik iszonyat szépek, és ezt ugye nem szabad.


Meg persze bizonyos magasság felett már lehetnek problémák a légtér miatt mert mifelénk gyakran csinálnak szúnyog irtást repülővel, a pilótáját ismerem mert egyrészt tőlünk nem messze lakik, másrészt ő autós iskolába is oktat sima gépjármű vezetést és gyakorlati oktató is, meg mellette ugyanúgy pilótaként dolgozik, de ott még nem oktató csak simán elszokott menni repülni kisebb gépekkel általában séta repülésekre szokták hívni, meg ilyen szúnyog irtásokra mert van elég tapasztalata ehhez. Ő mesélte nekem hogy amikor a város szélén a patak mentén is kellett mennie akkor nem egyszer volt olyan hogy drónokat reptettek és azzal kamerázták őt, egyiknek majdnem neki is ment, igaz a repülő csak akkor érezte volna meg ha a propellert éri, de így is lett volna gond ha telibe elcsap egyet, és ez nem játék. Persze ezt jelezte is azonnal hogy csináljanak valamit mert ez tarthatatlan, persze a drón röptetők tovább csinálták pedig látták hogy repülő köröz és nyilván akkor nem ez a helyes megoldás. Az hogy van-e erre konkrét szabályozás állítólag még nincsen konkrétan kőbe vésve, ezért nem is igazán büntetik ha valaki drónokat reptet a szabadba.

2016. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4: Neked is ajánlom a fenti videót! ;)
2016. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem drónozhatsz csak olyan elképzelhetetlenül idióta és megvalósíthatatlan engedélyekkel mint a videókban, gyakorlatilag meg ha nem zavarsz vele mást, pl saját kertedben játszol vele vagy a város szélén, kutya sem fog veled törődne, nemhogy feljelentgetni.


Összegezve ennyi, nem kell ezt tovább bonyolítani.

2016. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
minden szarra engedély kell lehet hogy már a sárkánywregetésre is xd a videóban mondja hogy 10cm től légtér engedély kell bár ha csak magadnak csinálod nem tudják kié a drón akkor nem tudnak feljelenteni
2016. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha elengedsz egy héliumos lufit akkor már szabálysértés :D

Asszem a videóban is mondják, hogy ennyire hülyék a magyar jogszabályok.


Szóval ott drónozz ahol nem zavarsz senkit, és gond nem lesz. Én itthon a kertemben szoktam, amikor szomszéd kint van nem megyek ki, és ennyi, nem zavarom, nem volt még gond.

2016. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, legális. Csak legyél körültekintő, és legyél tudatában, hogy mekkore kockázatot vállalsz (pl. ráesik egy autóra). Én is rengeteget drónozok városok felett, és eddig semmi problémába nem ütköztem.
2016. aug. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!