Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem írják alá, azonban...

Ha nem írják alá, azonban rengetegen tudják bizonyítani, hogy ott ingyen dolgoztam (16 évesen), és az alkalmazottakat sem szeretik fizetni, akkor milyen következményekkel számolhatnak? Ha nem írják alá a papíromat, nem léphetek 11. osztályba.

Figyelt kérdés
Informatikai szakmai gyakorlathoz egy kis boltban kell árut pakolnom 105 órán át. Lehetséges, hogy nem lesz teljesen 105 órám mert nem érek annyit rá, azonban nem akarják kifizetni a 105 óráért járó 21 ezer forintot és nem is nagyon akarják alá írni a papírt.

2016. aug. 9. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Isten megbocsájt.
2016. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ott sem dolgozol. Miért büntetnék, mert nem dolgozol ott?
2016. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkellet kötni egy szerződést a céggel, melyet jóvá hagyott az ipar kamara, az iskolám, a cég, én, és a szüleim is. Ezek után megvan az, hogy ott kell dolgoznom x napot, 105 órában, amit ők leigazolnak. Az órákat ledolgoztam már majdnem teljesen, azonban ők ezt nem akarják leigazolni.
2016. aug. 9. 14:51
 4/5 kovpet ***** válasza:

"Informatikai szakmai gyakorlathoz egy kis boltban kell árut pakolnom"


???


Hogyhogy nem írják alá? Mit mondanak?

Vagy csak majdnem dolgoztad le? Mert akkor nyilván csak majdnem írják alá.


Amúgy a tanú számítana, ha mernének tanúskodni. Mert gondolom, nekik ez a munkahelyük, nem csak egy gyakorlati hely, ebből élnek és tartják el a családjukat.


De kétlem, hogy egy húszas miatt problémáznának.

2016. aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, informatikai szakmai gyakorlat, igazából például PDA-val való ár ellenőrzés, cimke nyomtatás akármi informatikához kapcsolódó dolgot kellene csinálnom NEM ÁRUT PAKOLNI!!!!


Ez márt törvény sértés a bolt részéről...

105 órám 3/4 része van meg kb, ez is rengeteg munka ha csak azt nézzük a 105 óráért 21 ezer Ft az csupán 200 Ft-s órabér megterhelő fizikai munkáért.


Az alkalmazottak szerintem szívesen tanuskodnának, mivel elmondásuk szerint a főnökség bunkó, és törvénybe ütközően béreznek. Szombat,vasárnap papíron nem, valóságban pedig 10-12 órát dolgoztál. Túlórát pedig nem fizetnek nekik

2016. aug. 9. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!