Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha helyszíni bírság kiszabása...

Ha helyszíni bírság kiszabása során elírták az adatokat, hogyan hajtják be a pénzt?

Figyelt kérdés

Az ominózus estén a közterület felügyelő rosszul írta a nevemet a papírra, teljesen más szerepel rajta, mint ami a valódi. Férfi név helyett nőit írt, ami meg már pláne vicc kategória, de most nem ez a lényeg, ez legyen az ő szegénységi bizonyítványa. Természetesen az itthoni példányon szinte semmi nem látszódik, ezért mindezt csak akkor tudtam meg, amikor bementem érdeklődni az ügyfélszolgálatra, hogy legyenek kedvesek elmondani, hogy is van ez az egész.

A helyszínen személyit és lakcímkártyát is kértek, de ha az alapján nem volt képes normálisan leírni a nevemet a közteres, akkor kétségeim vannak afelől is, hogy esetleg még a számot is lehet, hogy elírta...

Mindemellett az intézkedés megkezdésekor nem mutatkozott be, ahogyan azt kellett volna.

Nem hárítani szeretnék, csak érdekel, hogy ilyen esetben mi a teendő? Kit keresnek, ha olyan személy nevét írták rá, aki nem létezik? Legalábbis nem az én lakcímemen.



2016. aug. 10. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni vele. Viszont a rendszámodat felírták, nem? Az alapján simán beazonosítják a tulajdonost. Az viszont már nem a te sarad, ha neked semmilyen felszólítás, vagy csekk nem érkezik. Ne vedd át és kész.
2016. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem autós bírságról van szó, hanem arról, hogy egy barátokkal töltött iszogatós estén egy sötét, teljesen üres parkolóban hugyoztam, amire egyből lecsaptak.
2016. aug. 10. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:
69%
Hugyozni mindenki szokott. Elég érdekes ha már azt is tiltani akarják.
2016. aug. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!