Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nő zaklatja a férjem,...

Egy nő zaklatja a férjem, hogy ellopta a laptopját, pedig nem lopta el. Jelentsük fel zaklatásért?

Figyelt kérdés
Férjem egy ügyfélnél felszerelt egy csengőt. Többször vissza kellett mennie, vagy nem tetszett a "hölgynek" a csengő, vagy még szerszámokat kellett hoznia stb..kb. 2 hete ráment. A "hölgy" egy idő után arról kezdett beszélni a férjemnek, hogy felfogadott egy asztalost egy munkára, de az asztalos ellopta a laptopját. Készen lett a csengő, eltelt pár nap, majd a "hölgy" magánkívül felhívta a férjemet, és artikulátlan hangon ordított hogy az asztalos tisztázta magát, és akkor biztos a férjem vitte el a laptopját, mert más nem járt ott. Férjem próbált vele szót érteni, de erre nem volt lehetőség, mert a nő ordobált és ordibált, hogy kéri vissza a laptopját, vagy visszavásárolná 40 ezerért. Férjem közölte vele, hogy nála nincs, mert nem lopott el semmit. Mire a nő követelte, hogy akkor akinek odaadta, attól hozza vissza. Állandóan hívogatja férjemet, hogy kéri vissza, dehát ő semmit nem lopott el! Ez pár napja megy, de ha ez így fog folytatódni már megőrülök, arról szól az életünk hogy állandóan telefonál és ordibál a "hölgy". A férjem már tanácsolta a nőnek, hogy jelentse fel őt (férjemet) a rendőrségen, legalább akkor kiderül az igazság. Én gondoltam egy diktafonra felvehetnénk a hívásait, mert ezek már a zaklatás határait súrolják. Mik a lehetőségeink, jelentsük fel zaklatásért? Mi a teendő? Kezdem úgy gondolni hogy nem teljesen ép a "hölgy". A hangsúlyából, abból amiket mond.
2008. okt. 1. 12:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A két hete úgy ment rá a szerelésre, hogy megbeszélt időpontokban ment a férjem. Természetesen ez eléggé elhúzódott, mivel mindketten elég elfoglaltak voltak.
2008. okt. 1. 13:00
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelentsétek fel. Persze visszafelé is elsülhet a dolog, de mivel már megvádolta az asztalost is, meg ugye itt ez a sztori, hogy többször ugráltatta a férjedet, hát szerintem megkérdőjelezhető az állítása, és különben is annak kell bizonyítania aki állít valamit, szóval akkor bizonyítsa be, hogy lopott a férjed. Amúgy szerintem nem lesz belőle semmi, mert ha közlitek vele a feljelentés tényét, meghunyászkodik.
2008. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg súlyos a helyzet akkor jelentsétek fel. Bajotok nem lehet belőle szerintem, én valamennyire bízok a rendőrségben.
2008. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nemrég újra telefonált, most azt találta ki hogy a férjem álnéven mutatkozott be neki. Azért még kivárunk hátha befejezi, de ha ezeket a hívásokat naponta el kell tűrnünk akkor fel fogjuk jelenteni. Legszívesebben kiírnám a nevét egy feltűnő helyen, nehogy valakivel szórakozzon.
2008. okt. 1. 16:46
 5/17 A kérdező kommentje:
újra.
2008. okt. 1. 16:47
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy valami agybaja van a nőnek. De attól még mehet a feljelentés. Talán annyit fűznék hozzá, hogyha diktafonra fel akarjátok venni, akkor előtte annyit kell mondani telefonba, hogy a hívás felvételre kerül.
2008. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha a férjem írt neki egy emailt, amiben arról is tájékozatta a "hölgyet" hogy a további hívásai rögzítésre kerülnek, ez elegendő tájékoztatás-e, vagy a felvétel előtt kell mondani mindenképpen, hogy felvétel készül?
2008. okt. 1. 20:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is abból lehet valakinek baja, hogy feljelentget, mert az rágalmazás, jó hírnévhez való jogának csorbulása, hamis vád, ha nem tudja bizonyítani stb.

A rendőrség életveszéllyel való fenyegetés esetén fog foglalkozni az üggyel, itt ez nem áll fenn. Így jó eséllyel írnak egy jegyzőkönyvet és megy a fiókba.

A hangfelvétel rögzítéséhez bizonyítanod kell, hogy az illető TUDOTT arról, hogy rögzíteni fogjátok a beszélgetést. Ehhez pedig egy e-mail nem elég.

2008. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mi több eshetőségre gondolunk.


1. az asztalos volt

2. valaki bement a lakásába és az vitte el

3. megjátssza az egészet valamiért

4. tudathasadásos (hmmm) és a másik énje valahová elrakta laptopot, bár eléggé agyament feltevés, de szerintem a "hölgynek" nem teljesen olyan a világ mint nekünk

5. egyszerű feledékenységében eltette valahová és nem emlékszik

2008. okt. 1. 20:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor felhívja a férjed a nőt akkor kezdje így a beszélgetést: "Jónapot/Jóestét stb. Minta Péter vagyok a csengőszerelő, szeretném tájékoztatni, hogy beszélgetését rendőrségi okokból rögzítjük"
2008. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!