Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ha nem tudok...

Tomi_212 kérdése:

Szerintetek ha nem tudok kijelenteni valakit mert az állandó lakcíme ide van bejelentve és minden hivatalos és nem hivatalos levele ide jön. Mindig kiteszem a postaládára hogy életvitelszerűen nem lakik itt ez megoldás?

Figyelt kérdés
De most egy adóhatósági levél jött, mi a teendőm hogyha nem ajánlottan és tértivevénnyel jött! Engem nem érdekel!!! Írjam rá és tegyem a postaláda tetejére mint a többit, nem lakik itt? vagy esetleg ha mivel nem adom át vagy át kell e adnom neki? Nekem kell őt felkeresnem vagy meg sem jött? Nem tartom vele a kapcsolatot.

2016. szept. 1. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Az semmit nem ér, ha te kiírod a postaládára. A postán kell kitölteni egy nyomtatványt melyen közlöd, hogy az illető nem lakik a címen, ők ezt maguknak iktatják, és többet nem megy levél a címre, hanem visszaküldik a feladónak. Másrészt az önkormányzatnál/kormányhivatalnál is ki kell tölteni egy nyomtatványt, amivel kijelented az illetőt a címről.
2016. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy neked nincs olyan kötelezettséged, hogy átadj másnak levelet. Neki volna érdeke (és talán kötelezettsége is) olyan levelezési címet megadnia, amin eljut hozzá a levél. És ez független attól, hogy hová van bejelentkezve.

Ami sima (nem tértivevényes) levél, azt dobhatod a papírkosárba. Annak alapján semmi jogkövetkezményt nem lehet érvényesíteni. Tértivevényes levelet meg helyette ne vegyél át. Ez esetben visszamegy a feladóhoz, hogy "címzett nem vette át". Utána bajlódjon a feladó (pl. adóhivatal) azzal, hogy megtalálja őt. Egyébként van erre is megoldás: két át nem vett tértis levél után beáll a "kézbesítési vélelem", magyarul kézbesítettnek veszik a levelet és pörögnek a határidők, elindulnak a jogkövetkezmények stb. A nem ott lakó ember meg majd akkor fog csodálkozni, ha pl. egy pici tartozása emiatt nagyra nő, ezerféle bírságot, büntetőkamatot, költséget rátesznek és letiltják a fizetéséből.

Arra ügyelj, hogyha tulajdonrésze van a házban, amiben laksz, akkor ez téged is kellemetlenül érinthet. Ill. ha végrehajtó jön foglalni, akkor őt sem fogja érdekelni, hogy az a TV vagy számítógép a tiéd és nem az övé.


Ezért célszerű lenne elindítanod a kényszerkijelentést. Ez egy hosszabb procedúra, nem tudom, hogy kell csinálni, szerintem kérj tanácsot okmányirodától (ahol lakcímbejelentés intéznek).

2016. szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az van hogy 4/6 rész ben az enyém a lakás, kér testvérem van. 1/6 és 1/6 rész akinek jönnek a levelek már ao apai része több milliós tartozást halmozott fel szóval az alapból bukta , a másikkal megegyeztünk hogy hagyatékin ha kell kifizetem így nem hiszem hogy valaki végrehajtana mert már próbálkoznak 6 éve, de eddig sosem jött ide senki:D
2016. szept. 1. 09:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Már a postán mindent megtettünk ügyvéd sem tudja kijelenteni még van része a lakásban sajnos :S
2016. szept. 1. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég intéztem kényszer kijelentést, nem igaz, hogy nem lehet kijelenteni, ha egyszer valóban nem lakik ott. Lehet tulajdona, de az nem jelenti az ott lakást. A mi esetünkben is tulajdonos 1/3-ad arányban akit kijelentettünk. Kell két valaki aki tanusíthatja hogy nem ott lakó valóban és aláírják a nyomtatványt, ezt be kell vinni a tullap másolattal együtt a kormányablakba.
2016. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Megtettem de nem fogadják el még része van a lakásban azt meg hogy?
2016. szept. 13. 09:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Én két részen is voltam, nem csináltak belőle gondot, hisz a lakcímkártyán szereplő cím nem a tulajdonjogot, hanem a lakcímet kell mutassa, és minden állampolgár köteles a valóságnak megfelelő lakcímet bejelenteni. Erre mivel indokolták, hogy nem kell a lakcímén laknia neked?


A 1818-at hívd, ott megmondják hogyan kell eljárniuk a kormányablakoknak. Én egy másik ügyben, lakcímkártya készítés meghatalmazotti úton esetében kellett ehhez folyamodjak. Ott megmondták kötelesek lettek volna megcsinálni, visszamentem és lőn, egy másik ügyintéző meg megcsinálta. Nagyon fárasztó velük hadakozni, én nem adnám fel.

2016. szept. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja még eszembe jutott, hogy még meg is győződnek arról, nem lakik ott ténylegesen. Kiküldenek utána egy tértivevényes levelet a részére, amit ha nem vesz át a címzett "nem ott lakó" egyén akkor életbe lép a kijelentés.
2016. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kipróbálom csak minden idő, ha gondolod beszámolok a folyamatról!?
2016. szept. 18. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!