Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényellenes lenne egy...

Törvényellenes lenne egy "pletyka" blog létrehozása képekkel is?

Figyelt kérdés

Az ihletet nem más mint a pletykafészek "gosipp girl" c. sorozat adta.

A városban 5 középsuli, egy egyetem van, mindenhonnan van kb 20-30 ember, aki megosztja velem a pletyiket.

Aki nem ismerné, a működését a sorozatban: Egy blog, képekkel és leírással szaftos kis pletykákról.


Hasonlót szeretnék csinálni, ha legális persze.


2016. szept. 8. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem lenne az. A Kacsa magazin szerinted törvénytelen volt?
2016. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 PresidentEvil ***** válasza:

.

Nem törvénytelen, amíg ellenőrzött információkat közölsz az illetők beleegyezésével. Ha olyasmiket írsz le, amiket az érintettek nem akartak másokkal megosztani vagy kifejezetten titokban akartak tartani, mert számukra előnytelen, kellemetlen vagy káros, sérti a jogaikat, akkor vérmérséklettől függően beperelhetnek vagy megrugdoshatnak érte és ez így van jól. Ne felejtsd el, hogy ami egy amerikai filmben működik, az a valóságban nem biztos.

2016. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És fel is vállalod?
2016. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2# Na igen, nem számítottam a beleegyezésükre...

De pl ha lefotóznak közterületen, az is törvénytelen engedély nélkül?


3#Valahogy a blog-oldalt be kell üzemeltetni, amihez gondolom szükség van a nevemre, de a többiek előtt nem vállalom fel.

2016. szept. 8. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Többszörös személyiségi jogsértést követnél el, hiszen nem közszereplők, joguk van a képmásukhoz, magánélethez, jóhírnévhez stb.


Az oldaladat töröltetnék, te meg járhatnál bíróságra, egy életre eladósodnál.

2016. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha ezt beleegyezés nélkül teszed, az személyiségi jogsértés (az is, ha valakit csak lefotózol), amit polgári perben rendezhet az érintet, mégha erre amúgy kevés is az esély.

Viszont, ha jelentős érdeksérelem, vagy haszonszerzési cél is társul mellé, akkor már büntetőeljárás is lehet belőle. Szintén, ha valótlanságot állítasz valakiről.

2016. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Jah, előttük nem vállalnád.

Azért látom van gerinc.

Nem tudom mit szólnál hozzá, ha kitenném a kérdésed a Facebook oldaladra, persze én nem vállalnám magam, csak hogy mások is pletiyzhessenek rólad, csak úgy, mint abban a sorozatban.

Ez így nem fair, lásd be.

2016. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!