Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van a vipera ( teleszkóp...

Miért van a vipera ( teleszkópos bot ) betiltva?

Figyelt kérdés

Mit lehet helyette viselni, ami hasonlóan hatásos önvédelmi fegyver és legális is?

( Gázpisztolyt és gázspray nem hatásos csak egy ember ellen, 8 cm-es kés szintén nem elég hatásos. )


2016. szept. 17. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Hogy miért van betiltva? Azért mert nagy károkat okoz az emberi testben.. + Rengetegen nem rendeltetésszerűen használták, magyarul visszaéltek vele. Mit lehet helyette viselni? Tudást. Többre mész vele mint egy kutya****os késsel vagy egy gázspray-el.. (tudás alatt harcművészetet értettem.)
2016. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Az első válaszadó elég pontosan elmondta a tisztességes emberek érveit.

Már csak egyetlen dolog maradt, ugyan miért is ne lenne betiltva egy ilyen agyhalottaknak való fegyver?

2016. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, egy átlag ember kezében a gázspray sokkal hatásosabb, mint a vipera. Éppen egy hete voltam szolgálatban, ahol egy rendezvényre riasztottak egy olyan esethez, ahol a srácot a saját viperájával verték meg. Mint utóbb kiderült, ő kezdeményezte a verekedést, mégis ő fázott rá jobban. Egy fizikailag megfogható fegyvert egy amatőr kezében sokkal könnyebb ellene fordítani, mint egy fegyverest önvédelmi tudással lefegyverezni. Kés pedig nem önvédelmi eszköz, hanem támadó eszköznek minősül ha jogi útra terelődik az ügy (99,99%-ban). Ha jogos is az önvédelem, a jogász akkor is bele fog kötni a KKVE-be.
2016. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
Én eddig, egy spyderco resiliencet hordtam magamnál. Ez egy kicsit nagyobb pengéjű a magadnál tarthatónál, viszont könnyen elfér a zsebedben. A vipera is jó dolog, csakhát nehezebb magadnál cipelni. Van egy nekem is, igaz nem esp, de ott van az autoban, hátha sor kerül egy komolyabb közúti balhéra. Lehet beszerzek egy 16 colos viperát is, az már talán könnyebben elfér még egyy farmerbaan is.
2016. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom h sokan ellenzik a dolgot, megértem. Nem vagyok balhés alak, de sajnos nem is vagyok jo bunyós. Viszont a környékünkön elég sok zűrös alak van, akik remdszerint kötözködnek. Még belém is belémkötnek, pedig nem vagyok az a barátságos ábrázatú, gyengécske ember.
2016. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
YouTuben vagy Google keresőben rákereshettek az ESP oktatóvideójára. Ha a vipera mellett döntötök legalább azt ajánlom megnézni, odafigyelni és az egyszerűbb mozdulatokat gyakorolni. Persze egyedül, mert könnyen kárt tehetnénk a partnerünkben. Ha pedig kés és vipera közt kell dönteni és nem vagy járatos harcművészetekben akkor inkább a vipera. Azt nem tudják beléd döfni, ha elejted, elveszik, kiütik a kezedből.
2016. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!