Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dubaiban kötött házasság...

Dubaiban kötött házasság érvényes-e itthon?

Figyelt kérdés
8 évvel ezelőtt kötöttem Dubaiban egy házasságot, rá néhány hónapra hazajöttem válás nélkül. A házasságot nem honosíttattuk sehol, nagykövetségnél sem jelentettük be. Férjhez mehetek-e itthon anélkül, hogy el kelljen intéznem azt a válást?Házasnak számítok-e most itthon?
2016. okt. 3. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, érvényes.

Én csak itthon házasodtam, és elég hül.yén nézne ki, ha Németországban újra kéne kötni, ha oda megyünk dolgozni.

Tehát előbb el kell válnod, és aztán házasodhatsz újra. Ugyanis a többférjűséget még Dubaiban is büntetik!

2016. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a házasságkötésed MO-on is érvényes, csak nincs regisztráltatva.

HA újra akarsz házasodni, akkor elöször el kell válni az elözö férjedtöl, különben büntényt követsz el, ami nem kis büntetést (akár börtön is) von maga után.

2016. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Ahogy írták, ha itt férjhez mész, Németországban ugyanúgy házas leszel.

Ugyanakkor ismerősöm Amerikában házasodott és neki pl anyakönyveztetni kellett itthon a házasságot.

Érdemes lenne ennek utána kérdezni a nagykövettségen.

2016. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másik kérdés, hogy ha pl te beadod a keresetet, akkor ki és hogyan keríti elő a férjed...egyáltalán te mint nő akarhatsz e elválni az arab törvények szerint?

Ez elég kacifántos story.

2016. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy honosíttatni kell, de azt nem tettem. Ezért gondolom, hogy nem érvényes.Viszont nincs is meg a házassági anyakönyvi kivonat, amit ott kaptam.
2016. okt. 3. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!