Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön élve fizethetünk...

Külföldön élve fizethetünk itthon egészségbiztosítást?

Figyelt kérdés

[link]


A cikkről jutott eszembe,hogy nekem volt olyan ismerősöm aki alg tudta elintézni,hogy kivegyék a rendszerből.

Külföldön már fizette a biztosítást itthon még a nem vették ki pedig többször kérte.


Az lehetséges,hogy még itthon is fizettetik a hozzájárulás azzal aki külföldön él és dolgozik?


Az lehetséges vagy van értelme,hogy valaki fizet magának itthon is egészségbiztosítást annak ellenére,hogy külföldön van neki?



2016. okt. 5. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár még jövedelemadót vagy ÁFÁt is. Semmi sem tiltja.
2016. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben más EU tagállamban fizetnek valaki után biztosítást, akkor Magyarországon nem lehet egészségbiztosítása. (kettős fizetés tilalma gyakorlatilag)

OEP részletesen leírja ezt a honlapján, keress rá, ha érdekel.

2016. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az lehetséges,hogy még itthon is fizettetik a hozzájárulás azzal aki külföldön él és dolgozik?"


Igen, lehetseges!Ha magan egeszsegbiztositasod van, azt az OEP nem veszi figyelembe, csak azt, ami allami.


En peldaul egy olyan orszagban elek, ahol kulfoldi allampolgarnak nem lehet allami, csak magan biztositasa.

Ugyhogy nem tudom mit fogok csinalni, en is csak par honapja ertesultem errol a szabalyrol.

2016. okt. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Szüntesd meg a magyar lakcímed, akkor nem kell TB-t fizetni, egyébként kell.
2016. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!