Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy szüntessék...

Támogatnátok, hogy szüntessék meg a zéró toleranciát az ittas állapotban való vezetés esetében?

Figyelt kérdés

Ismerősökkel kezdtünk vitázni ( nem veszekedni, hanem értelmes emberek módjára beszélgettünk, vitáztunk ), hogy engedélyezni kellene-e. Én azt mondtam hogy nem, sőt szigorítani kellene a rá vonatkozó törvényeket ( ugrik a jogsi, pénzbírság, ugye most ez van, de akár börtön vagy közmunka is lehetne, mint a Skandináv országokban ), ezzel szemben egyik barátom azt mondta, hogy engedélyezni kéne, mivel a magyarok nagy része rendszeresen fogyaszt alkoholt, életünk része. Ő úgy támogatná a legalizálást, mint ahogy Németországban van ( legalábbis az ő állítása szerint ), azaz vezethet az ember, de ha balesetet okoz megtérít minden kárt ( ugye ott ez az egészségügyi ellátást is takarja, nálunk viszont állami TB van ), illetve börtönt is kap / kaphat.


Ezektől elvonatkoztatva ( ez csak egy kis sztorizgatás volt ), nektek mi a véleményetek erről?


2016. okt. 10. 14:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#9


Mint jogvégzett ember tudom, hogy mi a következménye az ittas vezetésnek, ez engem elegendő erővel visszatart attól, hogy ittasan vezessek. És akkor még nem beszéltem arról, hogy valakit tolószékbe kényszerítek a saját felelőtlenségem miatt, mert én azt hittem hogy... És jelzem, én magamról beszélek. Szerinted a jogosítvánnyal rendelkezők mekkora hányada gondolkodik ugyanígy? Mert szerintem ez elenyésző, főleg vidéken ahol "csak beugrom a kocsiba, két utcát megyek" című sztori teljesen megszokott?


Még mindig azt mondom, hogy jó ez a zéró tolerancia. S a statisztikák is ezt mutatják.


#10

Felhívom figyelmed, hogy súlyosbító körülmény az alkoholos befolyásoltság, akár közúti balesetről beszélünk, akár testi sértésről vagy rablásról...

2016. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
27%

11:

Aha, tehát akkor ha azokat, akik egy sört vagy egy pohár bort ittak, majd vezetne, vegzáljuk, akkor azokból a felelőtlen emberekből, akik betolnak 2-3 sört és egy felest, majd vezetnek, kevesebb lesz, ugye? Szomorú, hogy jogvégzett emberek így gondolkodnak...


Mert a zéró tolerancia eltörlése pontosan arról szól, hogy ha kis mennyiségű alkoholt fogyasztasz, akkor büntethetnek-e. Az már csak a csúszós lejtő érvelési hiba, hogy szerinted akkor azok, akik eddig egy sör után vezettek, majd felbátorodnak, és többet isznak vezetés előtt.

2016. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%
Mondom ezt úgy, hogy nagyon ritka eseteket leszámítva, ha lehetne sem innék egy kortyot sem vezetés előtt. Németorszáhban egyszer volt olyan, hogy ittam egy kis üveg 2%-os Radlert, aztán vezettem. Magyarországon meg egyszer ittam egy kis korty furmintot a tokaji borvidéken, majd vezettem, nyilván ott helyben le kellett volna csukni...
2016. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

"Aki meg nem tudja megállni, hogy csak 1 sört iszik, azt alkoholistának hívják.'


Aki nem tudja megállni, hogy ne igyon, ha vezet, azt hogy hívják?

2016. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

11, tudom, hogy súlyosbít, azzal nincs is gond

A gond ott van, hogy ha már balesetet okozott, akkor már tökmindegy... oké, jól meg lesz büntetve, de ki nem szarja le, ha a vétlen félnek betört a feje? Ezért írtam, hogy fölösleges súlyosbítani, egyszerűbb, ha elkerüljük az egész veszélyhelyzetet.

2016. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

'Aki nem tudja megállni, hogy ne igyon, ha vezet, azt hogy hívják?'


Hmm, talán akaratgyengének?

2016. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Molyember ***** válasza:
Robgros, milyen indokkal nem hívjuk őket elítéltnek?
2016. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"Hmm, talán akaratgyengének? "


Igen, de szerintem félreértettél.

2016. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
52%

14:

Aki nem tudja kibírni, hogy vezetés közben piros kalapot vegyen fel, azt minek hívják?

2016. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

15:

De ennek semmi köze a zéró toleranciához, mert aki erősen ittas, az így is, úgy is büntethető. Az egy sör kategória ennél vitatottabb, elvileg minimális mértékben rontja a reflexeket, ugyanakkor célzó sportoknál nem véletlenül doppinglistás az alkohol.


Másrészt a büntetés eleve az elrettentési célból van.

2016. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!