Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valahol megtalálható rendszere...

Valahol megtalálható rendszerezve az összes rendőri intézkedésre (rendőr és civil személy jogaira és kötelességeire) vonatkozó hatályos jogszabály?

Figyelt kérdés

Az njt.hu-n megtaláltam a 1994. évi XXXIV. törvény-t, ami ezzel foglalkozik.


Ez a teljes, és hatályos jogszabálygyűjtemény, ami szabályozza a rendőri intézkedéseket a mai napig teljes egészében? (Tehát bármilyen módosítás, bővítés, kiegészítés történt az emúlt 22 évben, mindent ide rögzítettek?

Vagy esetleg vannak ezen kívüli törvények is a témával kapcsolatban? Ha igen, hol tudom megtalálni ezeket?


2016. okt. 16. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, mert van egy rakás belső normájuk is, na meg a BE. úgy hogy ha önjelölt jogászkodni akarsz, akkor ez sajnos nem fog menni úgy, ahogy te elképzelted.
2016. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az njt-n mindig a hatályos és aktuális állapotú jogszabály lesz fenn, ez az egyik hivatalos és közhiteles gyűjtemény.


A rendőrnek meg baromi sok joga van, nem pusztán az Rtv. szabályozza, hanem biztosít nekik a Be., Bvtv., Szabstv., mivel ők látják el a határvédelmet is, így biztos van olyan törvény is ami erre vonatkozik, és még egy halom BM vagy más rendelet is, ezt összesítve kigyűjtve egyben biztos hogy sehol nem lehet megtalálni csak egyenként. Szerintem alig van ember az országban aki egyáltalán tudja mennyi van ilyen jogszabályból összesen.

2016. okt. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!