Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, ha a szomszéd...

Mit tudok tenni, ha a szomszéd nem hajlandó megegyezni a közös kerítés megcsináltatásában?

Figyelt kérdés
Már többen jelezték, hogy veszélyes a kerítésünk (meg van dőlve), osztatlan közös telken közös a kerítés is. A szomszédunk hallani sem akar a megcsináltatásáról, mi pedig nem akarunk emiatt bírságot fizetni. Az önkormányzatnál kellene szólnom, hogy kényszerítsék, hogy beszálljon a javítás költségeibe, vagy ilyenkor mi a teendő?

2016. okt. 22. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, az önkormányzatnak mi köze lenne ehhez. De ha jogi eljárástól tartasz, akkor a legjobb, amit tehetsz, ha ajánlott levélben szólítod fel, akár havi rendszerességgel, úgy legalább lesz nyoma és egy esetleges bírság után perelheted.
2016. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szomszédot nem kenyszerítheted a kerítés megcsináltatására, mert az magánügye, hogy neki belefér-e az anyagi lehetöségeibe, meg hpyg egyáltalán akar-e kerítést.


Ha neked fontos a kerítés, akkor megcsináltatod saját magad.

2016. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csakhogy ha miatta nem lehet megcsináltatni, és esetleg bírságot kapunk, az már minket is érint, ezért ezt nem hívnám magánügynek. Nekünk mindegy milyen kerítés van, hogy van-e egyáltalán, igazából az is, de ha kibontanám a kerítést, esetleg magam állnék neki kicserélni, őt ismerve meg feljelentene engem. : \ Legegyszerűbb lenne együttesen megegyezni, mivel a közös udvart határolja ez a fal, de vele lehetetlen.


Vagy mi történik, ha rádől egy babakocsira, egy kerítés mellett parkoló autóra? Szerintem kell legyen jogi módja annak, hogy legalább kötelező jelleggel megoldást találjunk erre. Vagy ha a szomszédom ki akar tolni velem és az ő pénztárcájának nem fáj, a végtelenségig fizettethet velem bírságot?


Még egyszer hangsúlyozom: ez a kerítés az én és a szomszédaim közös tulajdona, így rám is tartozik, én is felelős vagyok érte.

2016. okt. 22. 19:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Az önkormányzaton pedig van építési osztály, gondolom ha a kerítést magam akarom átépíteni, ennek a jogi hátteréhez, hogy egyáltalán megtehetem-e, adhatnak tanácsot, talán.
2016. okt. 22. 19:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Én semmi mást nem akarok elérni, csak azt, hogy HA kötelező megcsináltatni a kerítést, akkor tulajdonhányadommal arányosan kelljen beszállnom a költségekbe, nevetséges lenne, ha mindent ránk tudnának hárítani, már állítólag közterületisek is fotózgatták mondván, hogy veszélyes.
2016. okt. 22. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, osztatlan közös tulajdon, tehát 50-50%-ban feleltek érte. Nyilván a bírságot is ilyen arányban kell fizetnetek, aztán majd te polgári perben követelheted tőle az esetleges többletköltségeid, ha be tudod bizonyítani, hogy kizárólag ő rajta múlt. Ezért lenne fontos, hogy ajánlott levélben (is) kommunikálj vele erről.
2016. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Irass alá vele egy papírt amiben elismeri, hogy nem óhajt együttműködni, részt venni a kerítés karbantartásában. Ha ez megvan, akkor hiába jön bírság, peres úton van bizo yítékod arra, hogy szart bele, nem segített
2016. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!