Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos ez a követelés? Elperelh...

Jogos ez a követelés? Elperelheti az örökség?

Figyelt kérdés

Örököltem egy fél házat, apum halála miatt.

Másik fele anyumé,de ők már sok éve elváltak.


Utolsó 3-4 évében nagyon ivott apum, alkoholista volt.

Előtte se volt kutya, minden rosszat elkövetett ellenünk, de feljelentés nem volt. Csak a vállás.

Utolsó 4-5 évében az anyja vitte neki a kaját, adott neki pénzt a segély mellett, h tudjon cigizni,inni.


A lényeg, h most kitalálta, h adják neki több száz ezret.

Erről írjak egy papírt, h ezt adott időn belül megteszem.

Ha nem peres úton hajt be X milliót rajtam.

Arra hivatkozva, h ő tartotta apámat.


A házasság alatt meg 3-4 évig anyum tartotta el, 3 munkahelyen dolgozott.


De ami érdekelne.

Jogos ez a követelés?


Hagyatéki tárgyalás lezárult, nem volt ott.

Ott én voltam az egyetlen örökös.

Semmi olyan nem volt írásban se sehogy, h ezt az egész segítséget majd az ingatlanért csinálja.

A temetés ő fizette. Én a legegyszerűbb temetést akartam. Ők meg be mentek és elintézték maguk egy drágábbat.

Ezt se követelte a hagyatékin, meg ugye ott se volt.


Követhet jogosan bármi pénzt tőlem?

Ez az egész jogilag megálja vagy nem a helyét, h ő pénzt követel?


Van ilyen,h valaki pénzel, kajával segítette a fiát. Az elhalálozik és akkor az unokán követeli a raköltött összeget?


Nyilván nem csak itt érdeklődök. De ma vasárnap van, tegnap tudtam meg.

Gondoltam kiírom.


Segítsetek már.

Főleg aki jártas az ilyenekben.

Köszönöm előre is.



2016. okt. 23. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de szerintem az, hogy a nagymamád pénzzel segítette apádat, nem jogalap az örökségre. Még akkor sem, ha bizonyítani tudná.

Semmilyen papírt ne csinálj, és ha a nagymamád így bánik veled, én biztos megszakítanám a kapcsolatot örökre. Pert indíthat, szíve joga, de veszíteni fog...

2016. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem jogos, te viszont simán indíthatnál pert csalás, esetleg zsarolás miatt, mivelhogy ez történik.
2016. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta vagy nyilatkozom, h eladom az örökségem X időn belül és abból adok neki X száz ezret.

Vagy polgári peres úton fog behajtani 3 milliót, mert ennyit költött rá ő szerinte.

Vagy szimplán lemondok az örökségről a javára.


Ezt levélben írta. Azzal együtt, h anyum miatt halt meg apum. Ami nem igaz mert apum agresszív alkoholista volt, anya 3 évig eltartotta, több elvonót végigcsináltunk vele.

Meg hasonló érvekkel írta ,h én miatt.


Csak ilyenkor megdöbben az ember.

Ezt jogi útra terljük. Csak azt nem tudom mi lesz belőle.


Akkor ebből egyértelmű, h jogtalan a követelése?

2016. okt. 23. 12:29
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Holnap irány egy ügyvéd! A követelés teljesen jogtalan, az ügyvéded lerendezi a nagyit és nem kell többé beszélned vele
2016. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A követelés jogtalan.

Röhejes, felháborító, gusztustalan.

Ha megnyugtat, persze, nyugodtan beszélj ügyvéddel, de TE ne tereld jogi útra. Ugyan minek? Pénzbe kerül, járkálhatsz bíróságra, ő viszont feljelent, beperel hülye indokokkal, sosem lesz vége.

A kedves mamával szakíts meg minden kapcsolatot és kész.

És SEMMIT NE ÍRJ ALÁ, VAGY LE!

2016. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt szerződése róla, hogy pénzért vagy ingatlan tulajdonrészéért végzi a tartást, akkor ajándéknak minősül.


Ahogy az utolsó is mondja: Nehogy aláírd, amit akar!!

2016. okt. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van vegrendelet? Anyukad csak akkor orokolheti a haz felet, miutan ok mar elvaltak.
2016. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha Te vagy az örökös, és ő fizette a temetést, akkor ő a HAGYATÉKI HITELEZŐ.

Követelheti a temetés költségét. Ez biztos.


Más kérdés, hpgy szerintem nem biztos, hogy érdemes lenne neked éveken át pereskedned, és az ügyvédek zsebét tömnöd, hogy "Te olcsóbban is megoldottad volna" (márha nem 10 milliós síremláket állíttatott).


Mást nem követelhet.

Annál is jobb, hogy levélben megírta neked a kööveteléseit (erre vigyázz), mert ez is bizonyítja, ha esetleg utólag akarna egy eltartási szerződést hamisítani, és benyújtani, hogy a levél írás idején ilyen neki nem volt.

Tehát szerintem, ha ellátta az apádat, akkor az ő dolga, nem követelheti,

De vigyázz, olvass utána, kérdezz másokat is, mert most akarják módosízani ezeket a szabályokat, hogy még a szomszéd is perelhesse, ha vitt neki néha levest....

(nem vagyok jogász,)

2016. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!