Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a földhivatalnál kifizetem...

Ha a földhivatalnál kifizetem az eljárást, mi alapján osztják fel az osztatlan közös kertet, kell a szomszédom beleegyezése?

Figyelt kérdés

Osztatlan közös telken lévő társasházban van ingatlanom, a kert használatából állandó viták vannak (valójában azért, mert a banya meg akarja szerezni az ingatlanomat, csak épp megfizetni képtelen), és máshogy nem tud borsot törni az orrom alá.


Szeretném kiméretni a kertrészemet és elkeríttetni, ha valakinek hasonló ügyben van tapasztalata, nagyon hálás lennék a részletekért!


Van pl. jogom a már nekem kimért részt akár fallal elkeríteni? Az is bonyolítja a dolgot, hogy egy másik házrésszel közös a terasz, mert arra nyílik a házam, azt is felosztják ilyen eljárás során?


Én vagyok kívül, tehát az utcához legközelebb, van rá esély, hogy a kaput úgymond ,,én kapom"? A kocsibejárón tudna közlekedni a szomszéd, vagy erre csak akkor van esély, ha csináltatunk még egy kaput arrébb?


Kell ilyesmihez a beleegyezése, vagy a tulajdonhányadomnak megfelelően leválasztható a részem arra hivatkozva, hogy zaklat, visszaél a közös tulajdonnal?



2016. nov. 1. 05:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Földhivatalnál nincs ilyen eljárás (legfeljebb azt állapítják meg, hogy felosztható-e külön telekként a helyi rendeletek alapján). Földmérő tudja megmutatni a valós telekhatárokat, de ettől még az osztatlan közös tulajdon változatlan megmarad. Ahogy kiveszem a teljes udvar közös tulajdon, így nem lehet teljesen felosztani, mindenképp maradna közös tulajdon, vagy szolgalmi joga a másik félnek.

Amúgy egy szimpla Paint vázlat nem ártott volna a telkek elrendezéséről.

2016. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Parancsolj, készítettem egyet:

[link]


A rózsaszín részre formálnék igényt, már az üdítő érzés lenne, ha csak annyit kellene elviselni a szomszédot, amíg elmegy mellettünk. De szerintem ,,fizikailag" ez a ház teljesen leválasztható a kertről, csak tartok tőle, hogy az hiú ábránd marad.

2016. nov. 1. 11:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Természetesen a járda nem az utcai járdát jelöli, hanem a telken belüli közlekedőt.
2016. nov. 1. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!