Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirendelt védőt hogyan válthatok?

Kirendelt védőt hogyan válthatok?

Figyelt kérdés
A történet a következő.Egyik barátom össze veszet két férfival.Ő is és én is Boxolunk.A barátnője azonnal hívta a rendőrséget és engem is.Oda mentem a helyszínre.Akkor már két rendőrautó ott volt.Kérdeztem a rendőrt,hogy beviszik-e?Nem adod választ.Annyit mondott lépjek hátra 2 métert.Hátra léptem,utána megint kérdeztem,azt mondta lépjek hátra három métert.Nem léptem.Nem akadályoztam őket semmiben sem.Ekkor a rendőr megindult felém és megpróbált leteperni,de kivédtem a támadását és megütöttem.Persze feljelentek.Végül másodfok felmentett,a rendőrautó kamerája rögzítette az egészet.Ebben az ügyben a védőm 3 év börtönt kért rám.Az elsőfok 1 év 10 hónapot adott.Rá akart beszélni fogadjam el,persze nem fogadtam el.Most van ellenem egy könnyű testi sértés és ugyanez a kirendelt védőm.A kérdésem ott a tárgyaláson kérhettem az ügyvéd váltást?Hétfőn lesz a tárgyalás.
2016. nov. 4. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért előbb is eszedbe juthatott volna, hogy védőt válts. Gondolom nem most, hanem hónapokkal ezelőtt megkaptad a vádiratot és az idézést is, már rég szólnod kellett volna.

Hétfőn lesz a tárgyalás, fel sem tudják már menteni a védőt.

Egyébként indokolt esetben kérheted másik védő kirendelését. Ha nem vagy vele megelégedve, a munkájával. De nem a tárgyalás napján kellene...

Arról nem beszélve, hogy van némi fogalomzavarod, de rendesen. Mi az, hogy a védőd 3 év börtönt kért rád? A büntetés kiszabását az ügyész kéri, a bíróság pedig dönt a bűnösségedről és kiszabja a büntetést és annak mértékét.

Az ügyész vagy egyetért az ügyészi indítvánnyal, vagy kéri, hogy mentsenek fel, vagy enyhe büntetést szabjanak ki rád. Az ügyvéd nem mondja azt, hogy kéri a bíróságot, hogy 3 évet sózzanak rá a védencemre...:D

2016. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Az ügyész vagy egyetért az ügyészi indítvánnyal"

Itt ügyvédet akartam írni, nem ügyészt. Tehát az ügyvéd vagy egyetért az ügyészi indítvánnyal...

2016. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Középmértéket kért rám,ebben az esetben középmérték 3 év nem azt kérte a bírótól adjon már 3 évet.Semmiféle fogalom zavarom nincs.
2016. nov. 4. 15:28
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ebben az ügyben a védőm 3 év börtönt kért rám.

Az elsőfok 1 év 10 hónapot adott."

én sem értem itt mit akart a kérdező leírni..

"Most van ellenem egy könnyű testi sértés"

Előbb-utóbb látszólag úgyis leültetnek, ha ennyire nem tudsz kijönni a környezeteddel, lassan december, legalább nem kellene fűtened otthon ill. ajándékot se kell venned senkinek, szerintem fogadd el, bármit is sóznak rád.

2016. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem tudja a kérdező, hogy mit ír.

Valószínűleg érthetőbb lenne, ha leírná a teljes sztorit, hogy mi történt, csak így kiragadott 1-2 dolgot és így eléggé hülyeségeket írt.

Már eleve azt sem értem, ha a védő nem felmentésért mondott védőbeszédet, hanem a középmértéknek megfelelő büntetést (amit megint nem értek, de mindegy), akkor hogy a fenébe került másodfokra és ott hogy lett felmentés? Eleve, ha a vádlott tagad, akkor a védő nem a büntetés kiszabásáért mond védőbeszéded, hanem felmentésért. Ha meg beismer, akkor a védő enyhébb büntetés kiszabására tesz indítványt.

Tehát ellentmondás számomra, ha tagad a vádlott, akkor miért nem felmentésért ágált az ügyvéd, ha pedig beismert és azért kért enyhébb büntetést, tehát nem a középmértéktől felfelé, hanem a közeli, vagy attól a minimum felé való eltérést, akkor meg hogy lett belőle másodfokon felmentés?

Valami itt nem tiszta nekem.

2016. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet épp beszívott és megint megy valakibe belekötni, azért nem ír vissza.
2016. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nektek válaszoljak?Ja te meg már csak tudod a telet,hogy kell átvészelni.A hajléktalan szállás fogad.Na ennyi elég is volt erre a napra ennyi marhából :)
2016. nov. 4. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
művelt, frappáns és tud verekedni. Bizonyára egy főnyeremény leszel a sitten.
2016. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem opcionális, hogy akkor cseréled le, amikor csak akarod. Megfelelő indokkal megtehető, de itt nem látok ilyet. Persze csak a szokásos sablonszöveget nyomja a megszokott vádiratban indítványozott büntetés elfogadásához. Elhiheted, párezres központi órabérért ez neki is nyűg, ennél többet ne is várj másik kirendelt védőtől se. Ha nem tetszik, bármikor meghatalmazhatsz egy ügyvédet saját költségen.

Amúgy pedig ez aligha letöltendő szabadságvesztés, csupán felfüggesztett. Mivel egyértelműen elkövetted a cselekményt, megfelelő bizonyíték is van, így hiába erőlködsz, nem fogod megúszni. Viszont az eljárási költség csak növekedni fog.

2016. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Kérdező olyan sötét, mint az éjszaka, azt sem tudja, mit beszél. Szerintem fogalma sincs, mi folyik körülötte.

Szegény védője...

2016. nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!