Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy edzőterem zártkörű...

Ha egy edzőterem zártkörű klubként működik, vanatkoznak-e rá a következő szabályok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sok edzőterem, zártkörű klubként működik, és első használatkor személyes adatokat kérnek, fényképet készítenek. Feltűnt, hogy nincs kitéve vásárlók könyve és panaszkezelésről tájékoztat. Kérdésem, hogy zártkörű klubként a működésről mely jogszabályok rendelkeznek. Vonatkoznak-e rájuk a fogyasztóvédelemmel kapcsolatos törvények. Vonatkozik-e rájuk az egyenlő bánásmódról szóló törvény? Vonatkozik-e rájuk az info tv. tehát kérhetem-e klubtagságom megszüntetését és az összes személyes adat törlését?

2016. nov. 13. 18:39
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Vonatkozik-e rájuk az info tv. tehát kérhetem-e klubtagságom megszüntetését és az összes személyes adat törlését?"

Erre a válasz biztosan igen! Csak akkor többet nem mész be!

2016. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Valószínű azért működnek így zártkörűként mint sok szórakozóhely is, mert így ők szelektálhatnak kit engednek be és kit nem!

Ha valaki nem tetszik nekik nem kötelesek neki klubtagságit adni, és ennyi!

Nem kell megindokolnia miért, mi alapján "nem tetszett" az illető.

Ennyit az egyenlő bánásmódról.

Ha ilyen helyet vagy klubot nyitnék én is így csinálnám, mert ha nem így csinálom akkor nincs jogom kitiltani a balhés elemeket és a végén mindíg én szívnám meg vagy mert károm lett vagy mert bezárták a helyet a balhék, drog, doppingszerek stb miatt. Amit nem tudtam megakadályozni hogy behozzák mert nem klubként üzemeltettem.

Ennyi. Nem nagyon van más választása a tulajdonosoknak, mert így legálisan kikerülhetik a törvényt meg hogy tönkretegye őket pár kretén.

2016. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, csak én nem szerettem volna klub tag lenni sehol. Az bosszantott fel, hogy regisztrációkor nem közlik, hogy klub tag leszel. Ma szembesültem azzal, hogy klub tag vagyok, eldöntöttem, hogy nem megyek abba az edzőterembe többet és kértem a recepciós lánytól a klubtagságom megszüntetését és a személyes adataim törlését. Ő készséggel megpróbálkozott vele, de a számítógép nem engedte törölni. Tehát klubtag vagyok annak ellenére, hogy nem akarom.
2016. nov. 13. 18:57
 4/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az hogy a számítógépből a csaj nem tudta kitörölni, inkább technikai vagy jogosultsági probléma (ergo nem volt hozzá joga a csajnak).

Kérd a tulajtól hátha neki sikerül kitörölnie.

2016. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Márpedig a magánjellegű adataid törléséhez és annak kéréséhez jogod van nem csak zártkörűen működő klubok, hanem bármi más, pl. közösségi oldal tekintetében is. Ezek a TE adataid, azokkal visszaélni másnak, akár klubnak, akár egyesületnek vagy más szervezetnek tilos. Lehet, hogy a recepciós hölgynek nem volt hozzáférése az adataid szerkesztéséhez. Meg kell kérni olyasvalakit, akinek van hozzá, pl. vezetőt vagy informatikust, hogy törölje az adataidat. Senkit akarata ellenére nem tarthatnak adott klubban tagként.
2016. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja csak aztán az ellenőrizhetőség egy más kérdés persze ... jártam én már így, aztán mindig az lett h törölték is meg nem is, a kutya nem tudott semmit bizonyítani.
2017. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!