Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik Mo-on a háztartásbelis...

Létezik Mo-on a háztartásbeliség, mint státusz?

Figyelt kérdés
2008. okt. 5. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú eltartottnak számít, 4300 Ft körüli tb-t kell fizetni, hogy járjon az orvosi ellátás. Vagy milyen szempontból kérdezed?
2008. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Adófizetés (s leendő nyugdij) céljából.(Hogy milyen járulékfizetési kötelezettséggel jár?) Köszi a választ
2008. okt. 5. 22:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel keresete nincsen, így adót egyáltalán nem, tb-t meg annyit kell fizetni, amennyit az előbb írtam. A nyugdíj viszont nem jár utána, úgy általában csak azokat a pénzbeni juttatásokat kaphatja, amik alanyi jogon járnak (pl. gyes), ami keresetfüggő, azt nem. Hogy a mai labilis pénzügyi helyzet mellett érdemes-e bármilyen nyugdíjbiztosítást kötni, és nem kidobott pénz lesz a végén az egész, azt sajnos én sem tudom megmondani.
2008. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!