Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha férfiként betelefonálnék a...

Ha férfiként betelefonálnék a NANE Egyesülethez, hogy bántalmaz a feleségem, mit tennének?

Figyelt kérdés
Segítenének, vagy elküldenének, mert férfi vagyok, és nő a bántalmazó? Ugyan ez csak elméleti kérdés, de én hallottam már olyan emberről, aki arról mesélt, hogy a barátnője bántalmazta őt, úgyhogy nem lehetetlen, hogy ez megtörténjen.

2016. nov. 28. 15:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda világot élünk.
2016. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ritka eset, bár miért nem inkábba rendőrségre mész?
2016. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
100%

Ugye Nők a Nőkért, akkor minek telefonálnál oda? Inkább a rendőrségen kell lerendezni.


1., te meg nyisd ki a szemed, ettől ezerszer szarabb világot élünk, és igen, a nők is lehetnek idióták.

2016. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
86%
Általános segítséget valószínűleg kapnál, olvasd el a honlapon, milyen szempontok szerint dolgoznak a segítők. Ha többre lenne szükséged, pl. krízisszállásra szeretnél menni, az már neccesebb. A legtöbb nő és gyerek, aki ott van, bujkál, ki tudja, nem pont te vagy-e az egyik barom, aki elől menekült valamelyikük?
2016. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

1-es, miért?


2-es, mondjuk ugyanazért, amiért a bántalmazók nagy része. Gondolom, félnek, hogy a rendőrség nem tesz semmit, a párjuk viszont még erőszakosabb lesz, ha megtudja, hogy rendőrségen járt.


3-as, de akkor hova telefonáljak? A legtöbb oldalon, amit találtam, és családon belüli erőszakkal kapcsolatos, mindenhol kihangsúlyozzák, hogy szeretnének segíteni a családon belüli erőszakot elszenvedő NŐKÖN és GYEREKEKEN.


4-es, olyan nehéz lenne megmondani a krízisszálláson élőknek, hogy én is áldozat vagyok? Vagy miért kell a férfiról egyből az erőszakra asszociálni, csak azért, mert őket bántotta egy férfi? Ennyi erővel ha engem bánt a feleségem, onnantól minden nőtől félnem kellene?

2016. nov. 28. 15:53
 6/64 anonim ***** válasza:
95%

"olyan nehéz lenne megmondani a krízisszálláson élőknek, hogy én is áldozat vagyok?"


És ezt ki igazolná, hogyan ellenőrizhető?

2016. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

6-os, nem megoldhatatlan. Például étkezésnél, mikor mindenki együtt van, bemutatnak, és megkérdezik, hogy nem-e valakinek a bántalmazója vagyok.

De ennyi erővel egy nő is bekerülhetne oda, aki egy másik nőt bántalmazott.

2016. nov. 28. 16:18
 8/64 anonim ***** válasza:
96%
Hát, szerintem is ésszerűbb ezzel, a rendőrséghez fordulni. Vagy kellene egy FAFE Egyesületet alapítani...
2016. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
8-as, nem egyszerűbb lenne egy olyan Egyesület, amelyik nemtől függetlenül küzd az erőszak ellen, és segíti az áldozatokat?
2016. nov. 28. 16:32
 10/64 anonim ***** válasza:
63%

Szokásos konzervatív középosztálybeli fehér férfi kérdés. Ugyanaz, mint amikor a cigányokat rasszizmusát kérik számon, esetleg féltik hagyományos családmodelt a melegektől, meg a kereszténységet a muszlimoktól.


Kérdező, a te életvideledre épül az ország infrastruktúrája, neked elég a rendőrséget hívni. A társadalmi civil szervezetek lényege az, hogy a hátrányos helyzetű csoportokat támogassa. Amikor a családon belüli erőszak áldozatai túlnyomó többségben nők, akkor elsősorban nem a férfiak védelmére kell koncentrálni.

2016. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!