Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mobiltelefonok függetlenítés...

A mobiltelefonok függetlenítéséről azt olvastam, hogy bűncselekmény. Ha ilyenről tudomást szerzek a környezetemben akkor köteles vagyok jelenteni a hatóságnak?

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Miért lenne bűncselekmény?
2016. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Fogalmam sincs. Nekem gyárilag független van. soha nem vennék olyat ami nem független, így nem tudom, de szerintem nem bűncselekmény, miért is lenne az végül is? Azt csinálsz a telefonoddal amit akarsz miután megvetted.
2016. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Igen, köteles vagy, s a Gestapo az illetékes. Helyben főbe is lövik az illetőt. Ügye nem azért kérdezel ilyent, mert örömmel tennéd?
2016. dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Első! A minősítését nem tudom, de nem jogszerű. A függő telefonhoz áron alul lehet hozzájutni. Akár ingyen is. Annak fejében adja így a szolgáltató, hogy elkötelezed magad mellettük.
2016. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Amikor egy szolgáltatótól veszel nem független telefont, akkor azért olcsóbb lényegesen mint a független verzió, hogy te az adott szolgáltató rendszerét tudjad csak használni. Ha te függetleníted a telefont saját okosságban, akkor minimum vétséget követsz el, ami alap esetben max 2év kiszabható [link]

Ezen kívül a szolgáltató polgári peres úton százezrekre perelhet. Elméletileg ha tudomásodra jut egy bűncselekmény, akkor köteles vagy jelenteni, kivéve ha a családtagodról van szó. Az hogy valakinek egy kikódolt telója van még nem bűncselekmény, a büntetendő maga a kikódolás. Ezt viszont csak akkor lehet ráverni valakire, ha ő az első tulaja a telefonnak.

2016. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

Erre én is kíváncsi voltam, köszi tehát az 5. válaszolónak!

(De szép is lenne az élet, ha csak azok válaszolnának, akik értenek is hozzá!)

2016. dec. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

A szolgáltatók üzletszabályzatban meghatározott feltételekkel vállalják a függetlenítést. Ezt adott díjazásért teszik. Ennek jogalapja az, hogy a függőséggel kompenzálható (nekik van bevételük a telefon használatából) kedvezményt adtak.


Ha más teszi meg a hálózati korlátozás feloldását, bűncselekményt követ el.


a) Ha valaki maga teszi:

„Információs rendszer vagy adat megsértése”

„423. §”

„(2) Aki”

„b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”


b) Ha valaki segítséget nyújt:

„Információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása”

„424. § (1) Aki a 375. §-ban, a 422. § (1) bekezdés d) pontjában vagy a 423. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő

a) jelszót vagy számítástechnikai programot készít, átad, hozzáférhetővé tesz, megszerez, vagy forgalomba hoz, illetve

b) jelszó vagy számítástechnikai program készítésére vonatkozó gazdasági, műszaki, szervezési ismereteit más rendelkezésére bocsátja,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

BTK → [link]


A BTK egyenként meghatározza azokat a bűncselekményeket, amelyeknél bejelentési kötelezettsége van annak, akinek tudomása van róluk.

Ezeknél a bűncselekménynél nincs ilyen meghatározva.

2016. dec. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#1, és #2

"információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása tényállás"-nak minősül.

A szolgáltatózár azért van rajta, hogy ha már a szolgáltató olcsóbban adja a telefont, a hűségszerződés mellett ezzel is röghöz kössön, és ne vedd meg mondjuk a haverodnak aki más szolgáltatónál van, mert neked mondjuk elég 5 évente cserélni.

2016. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha csak szhar telefonra telik akkor jelentgesd, ha attól jobban érzed magad.
2016. dec. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Magyarországon főszabály szerint nincsen feljelentési kötelezettség.


Szóval nem, miért lennél köteles jelenteni? Spicli vagy?

2016. dec. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!