Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munka törvénykönyve megenged...

A munka törvénykönyve megenged olyant, hogy munkáját jól végző beosztottat tiszteletlenség, tekintély aláásása miatt és ezzel gazdasági károkat okozó beosztottat elbocsássunk?

Figyelt kérdés
2016. dec. 18. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Elvileg igen. Nem hallottam olyan törvényről, hogy valakit ne lehetne elbocsátani...
2016. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom perelhet, ha úgy érzi jogtalanul bocsájtották el. És ilyenkor felmerül az hogy ez lehet e egyáltalán jogilag indok illetve elbocsájtáshoz kell e a bizonyíthatósága.
2016. dec. 18. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:

nos, ha elbocsátanak egy ilyen indokkal, akkor nekik kell bizonyítaniuk a valódiságát.

Az elsőt még könnyű bizonyítania a vállalatnak, a második már neccesebb..

2016. dec. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az elbocsájtásnak eleve úgy kell zajlania, hogy előtte a bizonyítékot fel kell építeni...
2016. dec. 19. 01:14
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:

"gazdasági károkat okozó beosztottat"


Természetesen.


Kell-e bizonyíték?


Természetesen.

2016. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!