Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Próbaidő után följelentett a...

Próbaidő után följelentett a cég hűtlen kezelésért. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Adminisztrációs munkakörbe kerültem egy pest megyei céghez idén nyáron. Feladatom az volt, hogy amit a kollégák leadtak felhasznált "alkatrészekről" papírokat, azt bevigyem a gépbe és adminisztráljam. Be is tanítottak, 2 hétig ült mellettem a kolléga, utána egyedül csináltam. 4 hetet.


Viszont próbaidő lejárta előtt kaptam egy jobb ajánlatot, másik munkahelyet így otthagytam ezt a céget. Szó nélkül kiléptettek.


Most kaptam egy levelet a rendőrségtől, hogy gyanúsítottként vagyok beidézve dec 28.-ára a rendőr kapitányságra "jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés" ügyében, amit ennél a cégnél elvileg elkövettem. Mi a fene? Azt se tudom, hogyan vagy miről? Amit leadtak, azt bevittem a gépbe, fogalmam sem volt arról, hogy ezzel bármi ilyet követnék el.


Valaki találkozott már ilyennel? Hívtam a volt céget, hogy ez mégis mi akar lenni, magyarázzák már meg, de az ügyvezető (aki a feljelentést tette) "szabadságon van" az asszisztense meg nem mondd semmit. Rendőrséget is kerestem, de ott meg telefonon nem adnak tájékoztatást szöveg megy! Komolyan meg fogok őrülni Karácsony alatt.


Azon kívül, hogy ügyvéd után nézek (karácsonykor), mégis mit tehetek? Neten olvasgattam a témában, mert kb szét***az ideg, de csak annyit olvastam, hogy 5 év szabadságvesztés, ha bebizonyosodik.. még jobban felment a vérnyomásom.


Szerződésemben nem szerepel semmi anyagi felelősség, vagy bármi vagyon kezelésére utaló részlet sem. Ilyet nem írtam alá és még csak nem is mondták, hogy tartozik alám valami is. Egy általános formaszerződésről van szó... 1,5 oldal az egész.


Hogy tudnak gyanúsítani hűtlen kezeléssel, ha nem is bíztak rám vagyont!


Örülnék pár biztató gondolatnak!



2016. dec. 21. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Keress egy ügyvédet, és vele menj a rendőrségre...


Akkor főleg, ha ártatlan vagy, ő tudni fogja, hogy mit kell mondani, hogy ne tudjanak rád kenni semmit.

2016. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi, nem eszik olyan forrón a kását, ezt bizonyítani is kell. Azok alapján, amit elmondtál nagyon csodálkozom rajta, hogy egyáltalán eljárást indítottak. Ügyvéddel menj, én is ezt javaslom és majd ird meg mi volt, mert ez rendkívül furcsa.
2016. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódj, de menj ügyvéddel.
2016. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha nekem küldenének egy ilyen levelet, az ügyvédemmel leperelném róluk a gatyájukat is.
2016. dec. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ügyvéd
2016. dec. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
A leírásod alapján én úgy gondolom, hogy nem az van a levélben, hogy Te követted el, inkább az lehet, hogy tanúként hallgat meg a rendőrség, mert valaki, vagy valakik elkövettek a céggel szemben valamit, és most keresik a felelőst. Valószínűleg nem Te vagy az egyetlen, aki idézést kapott.
2016. dec. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, ebből nem lesz semmi.

Ügyvéd nem árt, de nagyon nehéz lenne bármit bizonyítani...


Eleve próbaidő alatt, úgy h nem vagy rendelkező cégnél nem tudsz elkövetni ilyen bűncselekményt...


Ne parázz, ez csak valami kicsinyes bosszú, vagy ilyesmi.

2016. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kovpet ***** válasza:

376. § (1) Akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg, és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz, hűtlen kezelést követ el.



Téged nem bíztak meg idegen vagyon kezelésével, ugye? Akkor ebből nem lesz semmi.

2016. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel a büntetési tétel eléri az 5 évet, hivatalból kötelezően kapsz kirendelt védőt, de azzal sokra nem mész, a rendőrségi kihallgatása valószínűleg el sem megy.


A leírtak alapján a legvalószínűbb, hogy valami olyasmiről lehet szó, hogy valakik - legalábbis a feljelentés szerint - több alkatrészről adtak le papírt, mint ahányat valójában felhasználtak, és azzal gyanúsíthatnak, hogy azokat te ennek tudatában vitted fel a gépre.


A hűtlen kezelés tettese valóban csak olyan személy lehet, aki idegen vagyont kezel, de a bűnsegéde bárki lehet.

2016. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Akkor az inkább sikkasztás lenne.
2016. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!