Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet jelenteni a NAV-nál...

Fel lehet jelenteni a NAV-nál kórházban dolgozó orvost, ha köztudott, hogy hálapénzből él, és nem a fizetéséből? Magyarul nem adózik?

Figyelt kérdés

Papíron keres nettó 150 ezer ft, kb.

De egy vadonatúj terepjáróval mászkál, nem csak ő hanem a többi kollegája is új autókkal mászkál.

Hogy lehet ezt megengedni ma Magyarországon, hogy a kisember ha csak egyszer is vét az adótörvények ellen, máris több százezres bírság, vagy ha komolyabb a dolog, akkor nyomozás lesz ellene, az ilyen rendszer élősködői, mint az orvosok, meg több évtizede abból élnek, FEKETÉN? amit némelyik ember ad neki borítékban.

Miért nem jelentik fel az ilyen orvosokat, és megtisztulna már végre az egészségügy, és kénytelen lenne mindenki annyiért dolgozni, amit kap a szakmájáért.

Ha nem tetszik neki, majd kifizeti a taníttatásáért járó több millió ft-ot, amiért az állam egyetemén kitanulta a szakmát, és elmehet külföldre.



#elégbajezhogyezvan
2017. jan. 13. 12:07
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
49%
Na most akkor irigy vagy, esetleg akad egyéb problémád is? Az általad javasolt megoldás olyan, mint amikor a tolvajt a rablónak panaszolod be. De van hatékonyabb megoldás is. Tisztességes gazdaság, tisztességes közviszonyok, tisztességes fizetések. Hogy ez lehetséges legyen, sürgősen, bármi áron, el kell takarítani mindazokat, akik a jelen helyzetet előidézték.
2017. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
63%
Örülj neki hogy van mág orvos aki nem megy ki külföldre.
2017. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos az emberek hibája is akik a borítékot adják. Egyébként én találkoztam olyan hirdetéssel ausztriai kórházban, hogy ilyen piros kereszttel volt áthúzva a pénz, hogy ne adjanak nekik. Csak ugye ha ilyent felszerelünk akkor azt is meg kell akadályozni, hogy az elsö adandó alkalommal ne szedje le az az orvos.
2017. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
43%
Az orvosok a "rendszer élősködői"? Jó vicc vagy, megnevettél :D
2017. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

"Az orvosok a "rendszer élősködői"? "


Akkor te minek értelmezed az akkora fekete jövedelmet, amikor egy orvos, aki papíron annyit keres, amit írtam, egy vadonatúj, 12 milliós terepjáróval közlekedik, és nem csak ő hanem szinte mindegyik.

Akkor mi ez?

Politikusoknál nagyon nyomják a korrupciót, de az orvosokról soha nem esik semmi szó.

Pedig korrupt mind.

Ők egy állami alkalmazottak, akik az állami fizetésből kell hogy biztosítják a betegek gyógyulását és kezelését.

Akkor miért él vissza mindegyik azzal hogy ő orvos, és elvárja!!!! hogy te egy állami intézménybe, ahol ő egy senki, csak egy alkalmazott, pénzt várna el, hogy téged kezeljenek.

Ez a gusztustalan ma ebben az országban, az összeset fel kellene jelenteni.

Tőlem még egy sem kapott, de ha csak egyszer is jelezné hogy elvárná, felvenném a beszélgetést, és azonnal fel lenne jelentve.

Sajnos sok ismerősöm akik sűrűn betegek, viszont erre panaszkodnak, hogy elvárják a pénzt.

De miből?

Egy kis nyugdíjastól, vagy egy minimálbérestől?

Akiktől még papíron is többet keres az orvos.

Ezektől várják el, mert különben emberszámba sem veszik az illetőt?

Mégis hogy van ez ma ebben az országban?

2017. jan. 13. 12:31
 6/55 árokpart ***** válasza:
32%
Egyetértek veled kérdező!
2017. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
49%
Honnan tudod hogy nem fizet a halapenz utan adot?
2017. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
73%

"Miért nem jelentik fel az ilyen orvosokat, és megtisztulna már végre az egészségügy, és kénytelen lenne mindenki annyiért dolgozni, amit kap a szakmájáért.

Ha nem tetszik neki, majd kifizeti a taníttatásáért járó több millió ft-ot, amiért az állam egyetemén kitanulta a szakmát, és elmehet külföldre."


Mennek is, de én meg nem akarok egy olyan országban élni, ahol már arra sem lesz orvos, hogy ellássanak.


Ha nem tetszik egy orvos akkor keress másikat, én többször is orvosi beavatkozást igénylő kezelésen és egyszer sem tették szóvá.


A 7-es kérdező kérdése pedig teljesen jogos, a válasz engem is érdekelne.

2017. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

A betegek 50ezres xy doktor úrnak hívják csak.

Szerinted mennyit adózik???

NE legyél már ilyen kis naív.

Ha adózna, akkor a NAV előtt lenne, hogy egyéb jövedelem kiegészítése is van a munkájából kifolyólag,ami ugye egy közintézmény, és aki ilyen jövedelmet vall be, azt fokozottan ellenőrzik.

Akkor biztos egy ilyen vesz 12 milliós autószalonból kihozott terepjárót, mi?

Hát én nem tudom milyen naív emberek vannak ebben az országban, de amit írtál, azt még feltételezni is fura volt.

Amúgy azt kellene mint romániában, ott nagyon harap a korrupció ellenes hivatal az orvosi kenőpénzekre.

Ezért is jön sok orvos onnan ide dolgozni, itt még szabad a pálya, de remélem nem sokáig.

Romániában már csak gyanúba kerül egy ilyen eset miatt egy orvos, azonnal lapát van neki, és többé nem gyakorolhatja a hivatását.

2017. jan. 13. 12:59
 10/55 anonim ***** válasza:
44%

"Szerinted mennyit adózik??? "


Gondolom a törvényben előírtnak megfelelően.


"Akkor biztos egy ilyen vesz 12 milliós autószalonból kihozott terepjárót, mi? "


Egy összegben fizette ki azt az autót?

Közeli barát, akinek tisztában vagy az elmúlt években örökölt vagyonával, egyéb bevételeivel vagy esetleg a könyvelője vagy?

2017. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!