Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a menete a kártérítési...

Mi a menete a kártérítési eljárásnak egy ügyvédnél?

Figyelt kérdés
Holnap találkozok egy ügyvéddel üzemi baleseti kártérítés ügyben, de dogalmam sincs hogy megy egy ilyen.

2017. jan. 18. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
az ügyvéd akivel találkozol téged véd vagy az üzemet?
2017. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Engem fog védeni
2017. jan. 18. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Az ügyvéd pontosan tudni fogja mi a teendője.


De kb. erre számíts:


Az ügyvéd - veled való előzetes konzultáció után - felszólítja a céget (károkozót), hogy fizessen x összeget számodra kártérítés címén.

Ezt követően vagy a cég kifizeti ,vagy az ügyvéded ír egy keresetlevelet a bíróságra, amelyben kéri, hogy a céget kötelezzék a kártérítés kifizetésére, ilyen és olyan indokok alapján.

2017. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Voltam orvosszakértői bizottság előtt akik "csak" 5%-os egészségromlást állapítottak meg. Már nem tudom elvégezni a munkakörömet így pár napja kirúgtak. Először úgy volt, hogy közös megegyezéssel mondanak fel nekem, de nemsokkal rá küldtek egy papírt, hogy egyszerűen kirúgtak. De nem csak ez a problémám. Anno az egyik orvos műteni akarta a lábam, de egy hozzám távoli városban végezte volna a műtétet ami nekem nem felelt meg, így a hozzám közelebbi városi kórházba utalt, ahol az ottani doki lemondta a műtétet és így a lábam nem sokat javult. Ezzel mit lehet kezdeni?
2017. jan. 18. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Védeni nem fog senki, legfeljebb képviselni fog az ügyvéd.


Védőről büntetőeljárásban beszélünk, ez meg nem az.


Ez munkaügyi jogvita.


Van határozat az üzemi baleseti ügyedben?


Ami kimondta, hogy NEM TE VAGY a felelős, hanem a munkáltatód?


Mert innentől beszélünk kártérítésről....

2017. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen van.
2017. febr. 1. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!