Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy internetszolgáltatónál az...

Egy internetszolgáltatónál az alábbi esetben (végrehajtás követelés) mit tehetek jogilag?

Figyelt kérdés

A szitu a következő:

beköttettem egy adott albérletbe (a tulajdonos beleegyezésével) az internetet, de 2 év hűségidővel. (mekkora hiba volt...)

Közben úgy alakult az életem, hogy elköltöztem onnan.

sokszori érdeklődés, és telefonok után kiderült, hogy nem tudom átköttetni az új helyre a meglévő szolgáltatást, csak jelentős áremeléssel, illetve sávszélesség csökkenéssel.

Viszont ha visszamondtam volna a szerződést kb 100 ezer kötbért kapok a nyakamba.

Így az maradt, hogy az én nevemen hagytam a szolgáltatást, de időközbe új albérlő költözött abba a lakásba. Ő sokszor lejárt határidővel fizette a számlákat be, és nemrég megkeresett hogy fenyegetőzik az invitel valami 3000 ezer forintos csekken amit ő kutyult el.

Most kaptam értesítést, hogy 12 ezer ft tartozásom van valami követelőiroda küldte, és hogy azonnal keressem fel őket. Hívtam a bérlőt, hogy mi van, hebeg-habog, hétfőn intézi.

Az én nevemen van a szolgáltatás, de nem kaptam értesítést emailben, sem telefonon, csak szimplán kikötötték a netet a bérlőnél.

több mint fél év van még a szerződésből.

Bosszant, mert megbeszéltem ezzel az új bérlővel, hogy fizeti stb, bele is ment, szóban állapodtunk meg.



2017. jan. 27. 11:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a dologhoz hozzá tartozik, hogy állítása szerint ő hívta őket, és ha elutalja ezt a 3000 ezret, visszavonják a követelést, csak uj szerződést kell kötni, megint 2 évre az én nevemre...
2017. jan. 27. 11:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Te fizesd be a követelőirodának vagy a szolgáltatónak és az új bérlőn hajtsd be! Eddig is ezt kellett volna csinálnod! Ha a te neveden van, akkor neked kellett volna fizetni, és a pénzt elkérni az új albérlőtől
2017. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még most olvastam el a kiegészítésed! Ebbe nehogy belemenj!
2017. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak a szolgáltatónak fizess, a követeléskezelő mindenféle hülye kitalált díjakkal megspékeli. Így lesz 3000-ből 12.000. Ha a szolgáltatónak kifizeted a 3000-ret rendben vagy. Jobban jártál volna ha átkötteted valami kutyaól címére és átállíttatod a legolcsóbb csomagra és fizetgeted míg le nem telik a hűség.
2017. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem tudok változtatni a csomagon sem. ez a baj mivel hűség...hiába köttetem át, hiába próbálnék a legkisebb árra menni, nem lehet.

Szóval ha rendeződik a szolgáltatóval ez a dolog, akkor visszavonja a követelést?

Addig nem hívom fel a végrehajtó irodát sem, míg nem tudom a részleteket, amik hétfőn lesznek meg.

2017. jan. 27. 12:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom az új albérlő nem hajlandó a nevére venni. Pedig az maximum egy párezres díj. Pedig ez lenne a legjobb megoldás.
2017. jan. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, átíratni át lehet, akkor ezt kell erőltetni. És igen, ha a szolgáltatónál rendezed akkor a követelős cég elmehet a búsba, mi a telekomnál voltunk így egyszer. A telekomnál volt egy elmaradt számla mire az Intrum akart vagy 30.000Ft-ot. Elutaltam a telekomnak a kb 6.000Ft tartozást, pár levelet még küldött az Intrum aztán gondolom frissült az adatbázisuk és abbahagyták.
2017. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te kérdezd meg a szolgáltatót, mert neked van kötelezettséged a szolgáltató felé. Ne hallgass az új albérlőre, eddig is átvert, ezután se bízhatsz meg benne.

Intézd el, hogy kössék át máshova a szolgáltatást. Már csak azért is, hogy ne maradjon annál, aki átvert. Lehet olyan:

- aki átveszi (nevére veszi) a szerződést, így neked nincs vele több gondod

- aki kifizeti neked utólag (de mindig te fizesd be, az új címedre küldjék)

- aki kevesebbet fizet vagy akár semmit (ha az első két opció azonnal nem is lehetséges, ez még mindig választható, egy rászoruló családot biztos találsz)

2017. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ez lenne a legtisztább, hogy a nevére vegye....

telefonon hívogat a behajtó iroda, pedig csak ma kaptam meg az smst...mintha milliókkal tartoznék xD nevetséges.

2017. jan. 27. 19:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak infóként...

Egy fórumon olvastam, biztosan igaz csak a szolgáltatók nem reklámozzák:



"Ha elköltözöl és az új helyen nem képes ugyanazt a szolgáltatást nyújtani a szolgáltató, akkor kötbér és mindenféle kártérítési kötelezettség nélkül fel lehet mondani a szolgáltatást. Érdekmúlásra hivatkozva.


Ebbe nem tudnak belekötni. AMúgy meg ragaszkodni kell a szerződésben lefektetett szolgáltatáshoz... és minőséghez az új helyen... jó eséllyel nem tudják gazdaságosan biztosítani, és akkor is mindenkinek jobb a felmondás :)"

2017. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!