Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen iratok szükségesek?

Milyen iratok szükségesek?

Figyelt kérdés
Ma voltam ügyvédnél,mert félek, hogy bár én vagyok 1/1 hányadban a tulajdonos, anyám(aki nem élt együtt apámmal 2008 nyara óta ezt a lakást meg 2009-ben vettük)és a testvéreim benyújthatják az igényüket, testvéreim mint tulajdonos társként, anyám, mint haszonélvezeti jogként.Lehet ez szívtelennek fog hangzani, de a kisebbik testvérem már úgyis velünk él, a másik meg tudja , hogy mamám után(remélem minél később) mi fogunk örökölni, így ezt szeretném elkerülni, mert szeretnénk ebből a lakásból elkötözni(nem volt olyan jó, látni apámat amikor haldoklott), de nem ér annyit ez a lakás, hogy tudjunk is venni, meg kifizessem a testvéreimet is, plusz ilyen-olyan illetéket.Tudom, hogy kell nyilatkozatot tennem nekem is , nagymamámnak is arról, hogy anyám mióta nem él velünk.Így anyámnak semmi joga nem lesz semmihez, ami az én tulajdonomban van.Hozzátenném, nem átírás volt(ami ingyenes)hanem szabályos adás-vétel, én mint vevő szerepeltem, illetve mamám neve sehol sem szerepelt 2009 őszén.Valószínűleg akkor a testvéreim nem "cseszhetnek" ki velem.A másik, hogy édesapám volt a haszonélvezeti jog "használója" , így a közmű szolgáltatók vele kötöttek szerződést. Neki csak banki tartozásai maradtak , semmi vagyon nem maradt utána.Ügyvéd szerint belehet nyújtani pótlásként az én nevemen lévő közmű hátralék maradékát is a hagyatékba, mivel apámmal szerződtek.Milyen iratokra lesz szükség?Nyilván személyes iratokra, végrehajtói igazolásokra, a szerződésekről a papírokra.Szükség lesz másra is?Köszönöm előre is.

2017. jan. 27. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél PONTOSAN?
2017. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég zavarosan irtad ezt le. Ha a te tulajdonod a lakás. akkkor az nem szerepel apád örökségében. A haszonélvezeti jog az ő halálával törlődött, és ennyi, ez nem lesz a hagyaték része, és a testvéreid nem nyujthatnak be igényt. Hogyha adásvétel volt. De ha ajándékozás volt, 10 éven belül, akkkor igényt tarthatnak a kötelesrészre. De ha voltál ügyvédnél, akkor ezt bizonyára elmondta neked, vagy nem? Ezt a közmű-dolgot egyáltalán nem értem annak alapján ahogy leirtad.
2017. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöma választ.Igen, #2 válaszoló , csak szerintem azt elfelejtettem mondani, hogy nem átírás volt...mindegy.Ami érdekel az az, hogy mivel apámmal, mint haszonélvezővel kötöttek szerződést a közmű szolgáltatók, az ügyvéd szerint hagyatékba kerülhet a fennálló maradék(nagyrészét megoldottam 2 éve illetve részletfizetés történt), de ehhez milyen iratokra lehet szükség?
2017. febr. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!