Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lehehetőségeim...

Milyen jogi lehehetőségeim vannak, ha alaptalunul megvádolnak egy magánvádas bűncselekménnyel és bírósági meghallgatáson megszűnik az eljárás?

Figyelt kérdés

Az édesanyám szomszédjában lakó nem a napon lebarnult család 13 éves lánya megvádolt, hogy szidalmaztam és megdobtam egy kővel. Előzmény, hogy az előző este rendőri segítséggel véget vetettem az általuk okozott csendháborításnak, ezért másnap az egyik rokonuk nyakon is dobott egy kővel, minek következtében újból értesítettem a rendőrséget. Ekkor vádolt meg a fentiekkel a lány anyja és írta is alá megánindítványt (csak én nem értesültem rőla). Engem elvittek az ambulanciára, komolyabb sérülésem nem lett a látlelet szerint, a kiscsaj anyja nem érizte sükségét látlelet készítésének a állítólagos "sérülésről".


A meghallgatás első felén a kiscsaj anyja nagyon erősködött, hogy büntessenek meg és nem volt hajlandó megegyezni. De el kellett halasztani a meghallgatást, mert a bíróság a kiscsajt nem idézte be, csak a törvényes képviselőjét. Ezért lélekben felkészültem a tárgyalásra, el kezdem tanukat, bizonyítékokat szerezni. A halasztott meghalgatáson a bírósági tanácsos a kiscsajt kérdezte meg és ő hajlandó volt kibékülni. És mivel édesanyámat is nyugatalanította ez az egész jogi procedúra, én is belementem a békülésbe, de tudom hogy nem tudta volna bizonyítani, mert szemtanú nem volt és az készítettem közben hangfelvételt, amin csak az ő ordibálásuk hallható, mert én az előtt és az után sem vagyok hajlandó szóba álli velük.


Tehát azzal hogy "jogilag" bocsánatot kértem a meghallgatáson (hogy véget érjen az eljárás) elismertem-e a bűnösségemet?

Ha feljelentést tennék rágalmazásérért, mit kellene bizonyítanom?



2017. febr. 16. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

egy ügy lezárult mindketten megbocsátottatok egymásnak "btk vétség: tevékeny megbánás - a büntetés korlátlanul enyhíthető. ha újból nekiszaladsz, új körülményeket tényállást kellene felhozni

25. § A büntethetőséget megszünteti

a) az elkövető halála,

b) az elévülés,

c) a kegyelem,

d) a tevékeny megbánás,

e) a törvényben meghatározott egyéb ok.


[link]

2017. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!