Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerősnek megszerelek egy...

Ismerősnek megszerelek egy hősugárzót, ami utána lakástüzet okoz, mert leöntötték benzinnel. Mekkora esély van arra hogy hűvösre kerülök? Vagy arra hogy befűtenek nekem?

Figyelt kérdés

Először is, nem vagyok szakképzett háztartási gép szerelő. Egyszerűen értek hozzá és kész.

Tegyük fel hogy ismerős megkér hogy javítsak meg az ismerősének egy hősugárzót. Tegyük fel hogy megjavítom, az ismerős ismerőse pedig úgy kapcsolja be, tegyük fel, hogy előtte leönti benzinnel. És tegyük fel hogy leég a háza.

A lakástűz helyszínét ugyebár meg szokta nézni a szakértő. És, tegyük fel, észreveszi hogy nem szakképzett szerelő javította a tüzet okozó hősugárzót. Egy kevés nyomozás után ki fog derülni hogy én voltam az aki javította, és az is hogy nincs szakképesítésem.

A kérdésem a következő: Figyelembe veszik-e a bíróságon hogy nem az én képzetlenségemből származott a lakástűz, hanem abból hogy leöntötték benzinnel (azaz ártatlan vagyok)? Mármint feltéve hogy a szakértő nem felejtette el megállapítani a benzin jelenlétét...

Vagy ha mégis elítélnek, és fellebbezek, küldenek másik szakértőt, aki észreveszi a benzin maradványát?


Tudom hogy abszurd a kérdés, de kaptam ismerős ismerősétől egy hősugárzót hogy javítsam meg. Kiment a hőbiztosítéka. Gyerekjáték volt kicserélni. csak az a baj hogy nem merem visszaadni......



2017. márc. 5. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

semmilyen felelősség nem terhel téged, ha ő benzinnel felgyújtja magát. Ezen kár parázni.


Próbáld ki, illetve ha tutira mész, akkor az ismerősöd, mint tanú jelenlétében úgy add vissza, hogy csak akkor használja, ha azt átnézette egy szakemberrel.


Innentől tanúd van arra, hogy ugyan megcsináltad, de mondtad ne használja addig, amíg szakember nem nézte át.

2017. márc. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok a para, sok a "tegyük fel"!

.

Nem attól gyulladt ki a lakás, hogyan szerelted meg a kütyüt.

Viszont: meg KELL vizsgálnod azt, miért ment ki a biztosító!

Akkor beszélhetsz 'megjavításról', ha ezt megtetted és a hibát elhárítottad. Ellenkező esetben mondjad meg: nem javításról, hanem újra üzemképessé tételről van szó, a fel nem derített hiba miatt bármikor előfordulhat újra.

A lakástűzhöz semmi köze.

2017. márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszönöm. Így lesz. Megmondjuk neki hogy nézesse meg szakképzett szerelővel. Hogy aztán megnézeti-e, az már az ő gondja ;)

Másodiknak: Köszi a kérdést. Ventilátoros hősugárzó ez, és a motor hőbiztije ment ki. Totál be volt porosodva.

2017. márc. 5. 12:51
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak mert eddig, mindenkitől akit kérdeztem (fűtés, villany, mosógép szerelőket, jogásznak tanuló ismerőst), azt a választ kaptam hogy nagyon is sok esélyem van a hűvösre kerülésre.

A kérdésem a következő volt:

"Figyelembe veszik-e a bíróságon hogy _NEM_ az én szakképzetlenségemből származott a baj."

és egybehangzóan azt mondták hogy 99% hogy nem veszik figyelembe. "Nincs szakképesítésed, bele sem nyúlhattál volna. Nem véletlenül van ráírva hogy csak szakképzettek javíthatják."

2020. jan. 2. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!