Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a táppénz normális?

Ez a táppénz normális?

Figyelt kérdés

Egész hónapban nem dolgoztam, mert terhes vagyok, de a papíromra nem ez került még, mert az orvos nem látott még embriót.

Két hetente adtam le táppénzes papírt. Az utalás 50 ezer se volt, és ez nagyon nem 75%. A fizetésem minimálbér + teljesítménybérből állt, nem is volt kevés.

Azt kifelejtettem, hogy a cégnél közvetítő által dolgozom, aki nem közvetítős, száz ezerrel többet kap ilyen helyzetben is.

A közvetítő bérpapírt csak hó végén ad. Mit tudok tenni? Illetve meddig kell terhességgel táppénzen lennem?



2017. márc. 8. 18:00
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:
48%

"Egész hónapban nem dolgoztam, mert terhes vagyok, de a papíromra nem ez került még, mert az orvos nem látott még embriót."


Most akkor miért is vagy táppénzen??? A terhesség nem betegség.


Ha veszélyeztetett vagy az más. De ahhoz azért kell az az embrió. És ameddig azt nem találja az orvos...

2017. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha táppénzen vagy, és már januárban kezdted, akkor 50ezer alatt lehet. Az adott évben az első 15 nap betegszabadság, arra a bér 70%-a jár. 15 nap után viszont táppénzen vagy, ami már csak 50%. Minimálbérnél ez kb ennyire jön ki.
2017. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem betegség, de bizonyos munkahelyeken nem maradnak terhes nők, nyilván nem véletlen!
2017. márc. 8. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!