Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik barátnőm folyton lop....

Egyik barátnőm folyton lop. Hogy vegyem ra hogy ne tegye? Mit kaphat ha lebukik?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm folyamatosan lop a H&M-ből. Mindenfajta kiegészítőt... fulbevalokat, chokereket. Szerintem alkalmanként olyan 2-3ezer forint értékben. És amúgy egyáltalán nem lenne ra szorulva... és azt hiszi hogy ez egy poén, mindig dicsekszik hogy éppen mit "szerzett"

Mondtam neki hogy hagyja abba mert ha lebukik ki tudja mi lesz... nem veszik fel egyetemre vagy nem tudom.

Mindegy a lényeg hogy elkezdte magyarázni hogy ha 7000 alatt lop akkor nem lesz semmi belőle. Meg hogy én vagyok beszari, blah blah.

Valaki megtudná mondani hogy ilyen szabály létezik-e egyáltalán?

Hogy tudnám meggyőzni hogy hagyja abba?



2017. márc. 20. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hogy miként tudnád meggyőzni, azt én nem tudom, te ismered jobban, talán azt is tudod mivel lehet rá hatni.


De a 7.000 forintos szabály nettó hülyeség. Minden esetben lehet folytatása a dolognak, 50.000 Ft alatt szabálysértés, az felett büntetőjogi kategória.


Ha együttműködik a boltban, talán nem hívnak rendőrt, de minden valószínűség szerint feljelentést tesznek, és a rendőrség ki fogja szabni a szabálysértési bírságot érte, ami 5 és 300 ezer forint közötti összeg (tulajdon elleni szabálysértés), de ezzel is vigyázni érdemes, mert ha 365 napon belül több lopást követ el, amit együttesen kezel a rendőrség és az 50.000 forintot meghaladja a kár, az büntetőjogi kategória, ami a legenyhébb esetben is vétség miatt 2 év szabadságvesztés is lehet akár. Szintén ez a helyzet ha azt állapítják meg, hogy üzletszerűen lopott.


Amúgy ha 18 év alatti fiatalkorú, az csak annyiban számít, hogy a 300.000 Ft-os maximális bírság összege kisebb, csak 100.000 Ft.

2017. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában szokott biztonsági kamera lenni az üzletben, és ha egyszer rajtakapják, visszanézik a régebbi felvételeket, és könnyen ki lehet következtetni, hogy abban az időben, amikor könyveltek el lopást, rá tudják varrni visszamenőlegesen azokat a dolgokat, amiket szerzett. Ha már van 200-300 ezres 'adóssága' a bolt felé, akkor elég egyszer elkapni és megy a dutyiba.
2017. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés hogy tényleg szórakozásból csinálja-e, vagy betegség miatt, csak próbálja elbagatellizálni a dolgot. Nekem sajnos volt ilyen rokonom. Volt pénzük bőven, voltak gyerekei, szülei, barátai, semmi oka nem volt hogy lopjon, mégis evőeszközöket lopott éttermekből, csokit a boltból, szemüveget az áruházból.. Sokszor lebukott, sok fájdalmat okozott a családjának ezzel, de nem bírta abbahagyni. Amíg egészséges és aktív volt csinálta.
2017. márc. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez betegség hasonló az alkoholizmushoz. menj el pszichologushoz s tőle kérj tanácsot mit lehet ilyenkor tenni
2017. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"7000 forintos szabály" valóban nem létezik, de a lapos rendszeres (azaz üzletszerű), akkor már 50.000 forint alatt is bűncselekmény. Arról nem is szólva, hogy a lopás szabálysértése is büntethető akár elzárással is.
2017. ápr. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!