Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel tudom bontani az örökbefog...

Fel tudom bontani az örökbefogadást nagykorúként?

Figyelt kérdés

Ki tudom tagadni az örökbefogadót?

Ha az örökbefogadó soha nem viselkedett igazi szülőként, lelki és fizikai terrort alkalmazott igazi nevelés helyett?

Ha a gyerekkori traumák miatt több mentális betegségben szenvedek?

Sajnos csak az anyagi haszonszerzés miatt fogadott örökbe, és most hogy már nem tud több pénzt kizsarolni belőlem, szülőtartással fenyeget.



2017. márc. 22. 09:35
 1/5 EagleHUN ***** válasza:

Ha valóban ennyire szomorú és súlyos a helyzet akkor bíróság minden bizonnyal semmissé teheti.

Várj addig amíg valóban szülőtartást követel hivatalosan is.

A mentális betegségekről legyen papírod és valahogy be is kell bizonyítanod hogy miattuk vannak ezek.

Vagyis az esetleges tanúkkal is vedd fel a kapcsolatot, gondold át ki mellé állnának egy ilyen perben.

Sok jóra ne számíts a per alatt.

Valószínű úgy fogják magukat előadni hogy téged "hálátlan dögnek" állítsanak be...

Csak akkor vágj bele ha mentálisan is bírni fogod.

Ha nem megy akkor messzire költözni, oda ahol nem érnek utól, és elfelejteni amennyire lehet. :(

2017. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szükségtelen.


a rokontartás nem olyan, mint a gyerektartás, hogy akkor is fizetned kell, ha te közben éhen halsz és egyébként meg a gyerek aranykanállal eszik.


csak akkor lehet téged tartásra kötelezni, ha az

-a saját ellátásodat nem veszélyezteti

-a másik valóban rászorul, mert magát nem tudja eltartani

-nem érdemtelen.


szóval semmit nem kell tenned, majd ha ő nekiáll pereskedni, akkor bőven elég lesz bebizonyítani, hogy érdemtelen, meg egyébként is csóró vagy.

addig meg pont ne is foglalkozz vele...

2017. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja, és, ha érdemtelen, akkor nem kell eltartanod és még örökölhetsz is utána.
2017. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azért gondoltam az örökbefogadás bírósági felbontásara, mert azt olvastam valahol, hogy sokkal egyszerübb, és gyorsabbb, mint egy szülőtartási per.

Jelenleg több ezer kilométerre lakok Magyarországtól. Sajnos se mentálisan, se anyagilag nem birnák ki egy több évig tartó szülőtartási pert!

2017. márc. 22. 11:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

"Az örökbefogadás bírósági felbontása (egyoldalú kérelem)

Az örökbefogadást a bíróság bármelyik fél kérelmére felbontja, ha akár az örökbefogadó, akár az örökbefogadott olyan magatartást tanúsított, amely miatt az örökbefogadás fenntartása a másik fél számára elviselhetetlenné vált."

Sokkal egyszerűbbnek tűnik, mint egy szülőtartási per.

Az örökség nem érdekel, ismerve őt valszeg csak adósságot örökölnék.

2017. márc. 22. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!