Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár ebben az esetben pénz a...

Jár ebben az esetben pénz a másik félnek?

Figyelt kérdés

Valaki ma mesélt egy állítólagos törvényről, amit én nem ismerek. Ha valaki tudja miről van szó, vagy létezik-e egyáltalán, kérem, írja le.

Az állítólagos törvény lényege így szól:

Van egy férj és egy feleség, saját házban. A ház fele a feleségé, a másik fele a férjé. A nő elköltözik, lakni már nem kíván ott, de a ház tulajdonjogáról nem mond le. A férj köteles neki valamiért egy összeget kifizetni.


Nem, egyik szereplő sem én vagyok, csak érdekel. Köszönöm!



2017. márc. 22. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Öhm... csakúgy önmagától nem lesz köteles kifizetni


Viszont ha elválnak, akkor a férjnek ki kell fizetni a ház nőre eső részét, hogy övé legyen a ház... lényegében megveszi a ház nőre eső részét a nőtől. Ezzel a nő elveszíti minden jogát a házra, de a pénz persze az övé.


Szóval csak olyan esetben kell a férfinak fizetnie, ha valamiért ki kell váltania a nőre eső tulajdoni részt. Lényegében megvásárolja a nőtől az ő részét, így teljesen övé lesz a ház.

De erre így törvényt kimondottan.. vagy úgy, ahogy te írtad... hát nem tudom.. bár nem vagyok jogász

2017. márc. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Amarok Tonrar ***** válasza:
Vagyonkiegyenlítésnek olvastam, ha a bíróság úgy dönt persze.
2017. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Illetve utalhatna több dologra is, de ez így hibás.
2017. márc. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szeritnem a lakáshasználati díjra gondolsz. Annak az a lényege, ha pl a felség részét is használja a házból, akkor annak van ellenértéke. Nyilván akkor ha nem minigarzonról van szó, általában a megosztható ingatlanokról. Az elköltöző fél csinálhatja azt is, hogy fent tart magának egy szobát is ott. Sokan csinálják ha pl megy a gyerekhez akkor ott alszik, vagy ha munka miatt másik város stb. A volt munkatársam férje is a válás után megtartott egy szobát kulcsra zárva, és mikor jött a gyerekekhez, rokonokhoz ott aludt. Amúgy inkább a jogifórum.hu-n kérdezz Kérdező, mint itt.
2017. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Többlethasználati díj? Ez olyan, mint a lakbér a másik fél részére.
2017. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!