Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önálló bírósági végrehajtó...

Önálló bírósági végrehajtó miért nem küldi meg mint végrehajtást kérőnek az eljárásaiban kapott felkeresett válaszleveleket?

Figyelt kérdés
Többször is kértem a végrehajtót hogy a Vht. előírásainak megfelelően szíveskedjen megküldeni az eljárásaiban megkereséseire kapott írásos válaszleveleket. A végrehajtó ennek nem tesz eleget, Mindig azt írja hogy a pártnak vagyona lefoglalható ingóságokkal nem rendelkezik, bank számlával nem rendelkezik adós FKgP. Bizonyított hogy márkás személy gépkocsikkal járnak a vezetők, Bp. Kinizsi ut 22. ben van az adós Pártszékháza. A végrehajtó írásban utasított arra hogy küldjem meg neki a tulajdoni lap másolatát, és a gépkocsijuk forgalmi rendszámokat,a Gépkocsijuk bejegyzéseivel. Öt éve a végrehajtó nem tesz semmit ez ügyben, amikre hivatkozik azokat a személyes ügyintézésemkor bizonyítani nem tudta. Törvényes a végrehajtótól az amire most kötelezett (a fentiekben ismertetett eljárásokra)? Szerintem ezek a végrehajtó eljárásaira tartoznak nem pedig a végrehajtást kérő részére. Szerintem megalapozott a gyanú arra hogy a végrehajtó összejátszik adóssal és ezzel fen állhat a végrehajtó részéről a hivatali visszaélés, az adós részéről pedig a tartozás fedezetének az elvonása. Sajnos Magyarországon már igazságszolgáltatások nincsenek, a végrehajtókat, a multikat, a munkáltatókat a bíróságoknak feladatuk az hogy a perből mindenáron kimentsék az ilyen tisztességtelen sz*r alakokat. Mit javasoltok az ügyemre?
2017. márc. 24. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Többször is kértem a végrehajtót hogy a Vht. előírásainak megfelelően szíveskedjen megküldeni az eljárásaiban megkereséseire kapott írásos válaszleveleket."


A végrehajtónak nincs ilyen kötelezettsége.

Lehet éppen jó fej, és megküldheti Neked, de ez nem törvényi előírás.


"Mindig azt írja hogy a pártnak vagyona lefoglalható ingóságokkal nem rendelkezik, bank számlával nem rendelkezik adós FKgP.


A végrehajtó nem, ukrán pénzbehajtó. A bíróság határozatát hajtja végre az erre vonatkozó előírások szerint. Ha az adósnak nincs lefoglalható vagyona, a végrehajtó - törvényileg - nem tehet semmit.



"Bizonyított hogy márkás személy gépkocsikkal járnak a vezetők, Bp. Kinizsi ut 22. ben van az adós Pártszékháza."


Mivel bizonyított? Azzal, hogy láttad?

A gépjármű nyilvántartás adatai a mérvadóak, nem a Te véleményed.

Lefoglalni csak akkor tud autót, ha az adós nevén is van az autó. Az "azzal jár" az kevés.


"A végrehajtó írásban utasított arra hogy küldjem meg neki a tulajdoni lap másolatát, és a gépkocsijuk forgalmi rendszámokat,a Gépkocsijuk bejegyzéseivel."


Végrehajtást kérőként a Te dolgod, minden olyan adat, info rendelkezésre bocsátása, ami a végrehajtás megindításához kell.

Nem mellékesen Neked kell rendelkezni arról is, hogy az adós milyen vagyontárgyaiból kérsz kielégítést.



"Öt éve a végrehajtó nem tesz semmit ez ügyben, amikre hivatkozik azokat a személyes ügyintézésemkor bizonyítani nem tudta. Törvényes a végrehajtótól az amire most kötelezett (a fentiekben ismertetett eljárásokra)?"


Igen. Törvényes.


"Szerintem ezek a végrehajtó eljárásaira tartoznak nem pedig a végrehajtást kérő részére."


Rosszul tudod. Ezek a Te feladataid.


"Szerintem megalapozott a gyanú arra hogy a végrehajtó összejátszik adóssal és ezzel fen állhat a végrehajtó részéről a hivatali visszaélés, az adós részéről pedig a tartozás fedezetének az elvonása."


Bizonyítékod is van erre?

Vagy csak az a bajod, hogy nem értesz a (végrehajtási) joghoz, így fogalmad sincs az eljárásról és ezért nem tetszik a jelenlegi helyzet?


Sajnos Magyarországon már igazságszolgáltatások nincsenek, a végrehajtókat, a multikat, a munkáltatókat a bíróságoknak feladatuk az hogy a perből mindenáron kimentsék az ilyen tisztességtelen sz*r alakokat.


A véleményedhez jogod van, még akkor is, ha csak a keserűség beszél belőled és ezért emeletes hülyeségeket hordasz össze.


Mit javasoltok az ügyemre?


Személyes ügyfélfogadási napon keresd fel a végrehajtó - helyettest, ill a jelöltet és érdeklődj az ügyszám alapján az ügyed állásáról.. A végrehajtót vagy ott éred az irodában vagy nem, de a helyettes és a jelölt mindig ott van. Ök segíteni fognak.


Ha végképp nem megy, hatalmazz meg egy ügyvédet.

2017. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
facnak adtál kölcsön, A rendes embereknek vagy nincsen pénze vagy van, de azt a bankba teszi betétbe vagy államkötvénybe, méghozzá forintban. Aki másképp áll, megérdemli a sorsát.
2017. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudnék mesélni én is számtalan szabálytalanságot amit a végrehajtók követtek el. Sajnos azt hiszik, hoyg törvény felett állnak, és a hatalmukkal félelemben tarthatják az ügyfeleket. Undorító népség, nem véletlenül útálják őket ennyire.
2017. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ügyvédként szoktam találkozni a végrehajtókkal.


Kevés kivételtől eltekintve a végrehajtók szabályosan járnak el.


Megint más kérdés, hogy a díjjegyzékük mennyire méltányos egyébként, de ez jogalkotási probléma...


A végrehajtókra érkezett panaszok között nagyon sok az alaptalan.

Ennek sokkal inkább az az oka, hogy az ügyfél nem ért a végrehajtáshoz, így nem is tudja, hogy mi történik és miért...


Valamint egy vesztett bírósági ügy kötelezettje számára külön pofon a végrehajtás, még akkor is, ha az teljesen szabályszerű.


Valójában ilyenkor az adós igazából az alapeljárást sérelmezi, a volt peres feleire haragszik valójában. A végrehajtó - bár a dolgát végzi - igazából csak "rosszkor van rossz helyen".

2017. márc. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4: Igen, a végrehajtók tök becsületes, jótétlelkek, és csak az ügyfelek kukacosak. Az én eseteim is mind alaptalanok, ugye?

1. A bíróság külön határozatban felfüggesztette a végrehajtást a per lezárultáig, de mivel a másodfokú bíróság visszautalta új tárgyalásra a pert az elsőfokú bíróságnak, mire a végrehajtó úgy döntött, hogy ő akkor folyatja a végrehajtást és levonja a fizetésemből. A bíróságon jeleztem mindezt, szerintük a végrehajtás felfüggesztése érvényben van.

2. Kaptam egy értesítést, miszerint az ingatlanom árverésre kerül. A papíron egy vad idegen ingatlan adati szerepeltek, vad idegen személyek személyes adataival, az egész ügyhöz semmi közöm.

3. felerészben tulajdonosa vagyok egy lakásnak, amire a másik tulajdonos tartozása miatt, az ő résztulajdonára árverést rendeltek el. A végrehajtó lefolytatta az árverést és eladta egy maffiózónak potom áron a tulajdonrészt úgy, hogy nem is értesített semmiről, holott előárverezői jogom lett volna.

4. Stb.

Szóval tisztelt ügyvéd úr, én úgy vélem, hogy egyáltalán nem nevezhető többnyire szabályosnak a végrehajtók ténykedése, és igencsak ráfére, hogy az egész rendszert újragondolják.

2017. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek...

Tisztelet a kivételnek, mert én is találkoztam ilyennel.

És pocsék ügyvéddel is. Ha rá hallgatok, soha nem nyerem meg a pert.

2017. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többségi hasznos válaszokat. Az első válaszadó teljesen járatlan a végrehajtási eljárásokban, de az is lehet hogy nagyon a kérdéseim miatt. Ez ügyben ügyvéddel személyesen felkerestük a végrehajtói irodát, végrehajtó nem volt bent az irodába, a végrehajtást kérő elénk tette az ügy aktáit, amikben egyetlen egy végrehajtói megkeresések nem történtek a végrehajtótól. Ügyvédem minden iratról fényképeket készített és egy jegyzőkönyv felvételt kért az iratok betekintéséről amelyben a végrehajtói iroda jegyzőkönyveztette azt a tényt is hogy valóban a végrehajtó az ügyben egyetlen egy megkereséseket nem tett erről semmilyen irat nincsen, ( tehát a végrehajtó csak magára hagyatkozva hivatkozott arra hogy adósnak lefoglalható vagyona, bank számla száma nincsen gépkocsija nincsen ingatlannal nem rendelkezik, de ezeket bizonyítani nem tudta a végrehajtói iroda). Ügyvédem által kértük az újabb eljárását a Vht. 47. § ban előírtaknak megfelelően a megkereséseire kapott írásos válaszok megküldéseivel. Ezen túlmenően Ügyvédem büntető feljelentést is tett a végrehajtó ellen, a megalapozott hivatali visszaélés elkövetésének gyanúja miatt. Ügyvédem elmondta azt hogy végrehajtó ellen sem a Végrehajtói Karhoz, sem a bíróságra végrehajtási kifogással nem érdemes fordulni mivel a végrehajtót akár a Végrehajtói Kar, akár a bírósági eljárásokból a bírók kimentik a végrehajtókat. Ez valóban igaz ügyeimben ez igazolható! Nagyon kérem azokat akik jogi kérdésekre nem tudnak törvényes választ adni mert nem ismeri a jogot, az inkább ne válaszoljon mert ezzel magát égeti le. Bár nem zárom azt sem ki hogy az első választ adó végrehajtótól származhat, aki így akarja megvédeni a végrehajtókat.
2017. márc. 29. 20:26
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam, A végrehajtói irodában a végrehajtó helyettes volt az ügyintézője, nem a végrehajtást kérő, aki személyesen volt jelen ügyvédjével a végrehajtói irodában.
2017. márc. 29. 20:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor ti még jól jártatok, mert hajlandó volt jegyzőkönyvet felvenni. Nekem ez sem sikerült, megtagadták a jegyzőkönyv felvételét.

De amit írtál a kimentéssel, azzal sajnos egyetértek.

Azt hiszem mindkét oldal részéről nagyon aktuális lenne már szétcsapni a végrehajtók közt, mert amit művelnek az felháborító.

2017. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
E kérdésemre érződnek a végrehajtóktól adott válaszaik. Ma Magyarországon nincs Demokrácia, nincs jogállamiság nincs igazság!!!! Akik mást mondanak azok kivétel nélkül hazudnak.
2017. dec. 24. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!