Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopáson kaptak, feljelen...

Bolti lopáson kaptak, feljelentettek, de még nem érkezett meg a levél és nemsokára költözöm. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bolti lopáson kaptak. 10.000 ft értékben raktam el élelmiszereket, a családomnak vittem volna. Elmúltam 18, viszont ez előtt még nem történt ilyesmi. Az termékeket nem tudtam kifizetni, ezért a jegyzőkönyv megírása után közölték hogy feljelentést tesznek a rendőrségen. Azt mondták, hogy 3 hónapon belűl leveletkapok a jelenlegi lakcímemre, amit ott meg kellett adnom, hogy mikor kell majd bemennem tárgyalásra. Viszont még nem jött meg a levél, egy hónap telt csak el, és én két hét múlva költözöm. Félek hogy nem fogom tudni átvenni a levelet, és akkor véletlen ki fogom hagyni a tárgyalást és akkor országos körözést indítanak majd ellenem (a biztonságiőr szavai). Mit tehetek? Jelezheten e ezt a rendőrségen vagy máshol? Ha a postára visszaküldik akkor ott meddig tartják meg? Köszönöm előre is.

2017. márc. 30. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyanus, hogy csak beijesztettek. De ne vedd készpénznek. Elvileg kihívják a rendőrt! Ritka amikor nem, és csak a bőr jegyzőkönyve alapján jelentenek fel. Miért? Mert kamuzhatsz is neki. Nem kérhet igazolványt. Vagyis neked nem kell megadnod neki semmit! Ezért, ekkor hív rendőrt! Szal kb 50-50% h lesz valami... De ne lopj többé!
2017. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köezi, de az eredeti kérdésem az volt igazából hogy mit csináljak hogy biztosan megkapjam a levelet. Bemenjek a rendőrségre?
2017. márc. 31. 07:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmit ne csinálj, mert nem biztos hogy feljelentettek, azaz se levelet nem kapsz, se büntit!
2017. márc. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elköltöztél és megvan az új címed, akkor először is érdeklődd meg a rendőrségen, hogy indult-e ellened eljárás, amennyiben igen, úgy írásban jelentsd be az új lakcímedet.
2017. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!