Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha történik egy bűncselekmény...

Ha történik egy bűncselekmény csakis ellenem, azt én köteles vagyok jelenteni, vagy dönthetek úgy is hogy nem érdekel?

Figyelt kérdés

Tehát pl. betörnek hozzám, de teszek rá magasról, gyors zárcsere és megy az élet tovább, mert nincs az embernek se kedve se ideje, energiája utána a hivatalos eljárásokkal foglalkozni, járogatni mindenhova stb.


Na most ez az én saját döntésem vagy esetleg kifejezetten kötelező feljelentést tennem, ha bcs történik ellenem? (és más sértett nincs így)


2017. ápr. 18. 09:54
 1/6 anonim válasza:
A te döntésed,de mondjuk én tutui jelenteném,mert lehet,hogy utánna máshoz is betör. Nem olyan nagy ügy ez a járkálás,mint hinnéd. Szerintem jelentsd. Bajod nem lehet belőle. Egyébként ha az eyik zárat feltudta törni,valószínűleg a másodikat is fel fogja. Remélem tudtam segíteni. :D
2017. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:
Nem vagy köteles, jogilag nem vagy felelősségre vonható, ha nem teszel feljelentést. Pár olyan eset van, ahol kötelességed feljelentést tenni akkor, ha tudomásod van bűncselekményről, pl emberrablás esetén, azt hiszem. Meg van még pár ilyen, de pl az emberölés nincs közte.
2017. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi, akkor dehogy teszek, tudom ki volt, és finoman fogalmazva semmi eredményt nem várhatok úgyse, max engem csuknak le még.
2017. ápr. 18. 13:00
 4/6 kovpet ***** válasza:

"max engem csuknak le"


Miért is?

2017. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen dönthetsz úgy, hogy nem teszel bejelentést, viszont ha valami miatt az illetőt elfogják, és esetleg elmondja, hogy betört hozzád, akkor bekerülsz az eljárásba, mert amúgy ez közvádra üldözendő bűncselekmény. Tehát itt igazából itt nem is az a lényeg, hogy te teszel-e feljelentést vagy sem, hanem, hogy a hatóság tudomást szerez-e a bűncselekményről.
2017. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ilyen nem lesz. pont azért nem teszek, mert ők voltak, bizonyítékokat kerestek most is, ennyi.

(maguk ellen nyilván nem fognak nyomozni, de ennyi, ha többet mondok, magamat árulom el, bocs csak kíváncsi voltam a jogi szabályozásra). de már nem tudok min meglepődni, ez a legdurvább. téboly, ami nálunk megy, emberek ...

2017. ápr. 18. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!