Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kaphat erkölcsi bizonyítván...

Ki kaphat erkölcsi bizonyítványt, és ki nem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Néhány kérdéssel korábban már ki lett vesézve ez a téma.
2008. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Erkölcsi bizonyítványt bárki kaphat. Az a nem mindegy, hogy TARTALMAZ-E BEJEGYZÉST AZ AZ ERKÖLCSI, vagy nem.
2008. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Erkölcsi bizonyítvány kérésének akkor van értelme, ha az ember azt szeretné "hitelt érdemlően" igazolni/bizonyítani, hogy semmilyen bűnügyi nyilvántartásban sem szerepel szándékos bűncselekmény elkövetése miatt, tehát büntetlen előéletű.


Ezen igazolás megléte egyes munkakörök betöltéséhez alapkövetelmény és ebből kifolyólag a büntetett előélet egyben kizáró ok.


Természetesen -ha jól tudom- egyes esetekben akkor is kaphat valaki "tiszta" erkölcsi bizonyítványt az előéletéről, ha korábban elítélték ugyan (pl.: próbára bocsátásra), de azóta mentesült az ítélet hatálya alól (a példa esetében letelt a próbaidő).


Úgy gondolom a fentiekből egyértelmű, hogy ha valakinek 30 oldalas priusza van akkor felesleges erkölcsi bizonyítványt kérni és azzal "igazolnia", hogy ő tulajdonképpen teljesen alkalmatlan a vágyott munkakör betöltésére...

2008. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kiegészíteném a fentieket.Én úgy tudom és láttam is,hogy az erkölcsi bizonyítványban csak az szerepel,h az illető volt e büntetve vagy sem.Konkrétan így írják"Bűnügyi nyilvántartásban nem szerepel avagy szerepel".Már egyre több cég kéri,hogy ne csak tiszta erkölcsije legyen a jelentkezőnek hanem fedhetetlen is legyen az élete.Erkölcsi igazolványt minden 18.életévet betöltött magyar állampolgár kérhet igényelhet a Postán.
2008. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Postán árulják az egységcsomagot.

Van benne egy csekk, amit be kell fizetni, majd kitölteni a lapot, mellékelni a csekk feladóvevényét, majd ajánlva elküldeni a megadott címre. Kb. egy hét míg megjön.

2009. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!