Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hatóságok nem büntetik meg...

A hatóságok nem büntetik meg az olyanokat, akik ilyen videóra felvett otromba viccekkel, ún. prankokkal rémisztgetik az embereket, pl. arab terroristának öltöznek be?

Figyelt kérdés

A youtubeon számtalan ilyen prank videó kering, vegyük például ezt: https://www.youtube.com/watch?v=PF9sgDLrJ-o itt egy kisbárányt is felhasználtak az "akciójukhoz."


Emitt pedig az egyik menekülő járókelő annyira szalad, hogy a futástól valószínűleg felfordul a gyomra és hányni kezd. Vannak olyanok, akik a vízbe vetik magukat ijedtükben, egy másik férfit meg a wc-ből ugrasztottak ki, amikor nagyobb szükségét végezi. https://www.youtube.com/watch?v=OjITKMjAN6I Olyat is láttam már (amit ide nem linkelek be), hogy szintén egy wc-n ülőt ijesztettek meg és amikor felugrott az ülőkéről pont akkor pottyant a földre a... khm... szerintem tudjátok mi.


De az ilyen hülye élcelődés azontúl, hogy nem vicces nem-e járhat balesetveszéllyel? Ugyanis látható, hogy gyakorta forgalmas utcán közlekedő járókelők elé dobják a gyanús táskákat, meg az áldinamitokat, az emberek meg hanyatt-homlok rohanva keresztül mennek az úttesten és netán épp arra hajt el egy kocsi. Belegondolni is rossz milyen következményei lehetnek.

Arról nem találtam információt, hogy ehhez hasonló tréfák miatt történt-e már baleset, de arról sincs infóm, hogy a hatóságok felléptek.e már az ilyen galád tréfacsinálók ellen.

Egy másik prank kapcsán viszont olvastam egy hozzászólást a youtubeon, ahol bizony történt konkrétan tragédia. Ott kiskutyát öltöztettek be óriáspóknak, aki a liftből bukkanva elő hozta a frászt emberekre. A kommentelő szerint egy embert annyira megijesztettek egy ugyanilyen prank során, hogy az lelőtte a szerencsétlen kiskutyát, mert éppenséggel nála volt az engedéllyel tartott fegyvere.



2017. máj. 3. 19:13
1 2 3
 1/23 Fatal_3rror_ ***** válasza:
38%
Ennyi erővel mindent lehetne büntetni.
2017. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. Ez nem holmi ártatlan tréfa, ez nagyon otromba ökörködés, aminek rossz vége lehet, illetőleg már volt is, miután egy kutyát lelőttek. Legközelebb majd egy ember ér halálos lövés és akkor az a másik ember, akire ráijesztettek élete végéig tépelődni fog a lelkében, noha nem ő volt a hibás. Ebbe gondolj bele, ez nem olyan, hogy most te rágógumit raksz valakinek a székére és az odaragasztja a székre.
2017. máj. 3. 21:43
 3/23 anonim válasza:
100%

Egy kis szívatás még talán oké (bár én nem venném egyiket se jó poénnak, ha velem csinálnák élőben), de ilyen komolyak, amiket leírtál, már tényleg nem normális, mert tényleg balesetveszélyes, sőt, úgy látszik már életveszélyes lehet.

Tesóm szereti az ilyesmiket nézni... Pont a nézettség miatt csinálják ezeket. Én még a FailArmy-s videókat sem szeretem, szerintem elég gáz, ha valakit azért röhögnek ki a neten, mert történt egy érdekes, ám súlyos motorbalesete.

Szerencsétlen kutyát sajnálom, ő csak követte a "gazdi" utasításait. És az ő hülyesége miatt pusztult el szegény...

Ez borzasztó.

De inkább örüljünk, hogy nálunk még nem terjedt el....

2017. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a két videón látszik, hogy a hülyéskedés végeredménye rendőri intézkedés lett.

https://www.youtube.com/watch?v=DuHO2KcX6bI&t=143s itt egy amúgy tök szelíd és játékos kutyát oroszlánnak öltöztettek be

https://www.youtube.com/watch?v=qNQsFoOQ0Ng&t=931s itt álzombikat kapcsol le a rendőrség. Az ötletet valamelyik mostani hülye zombi apokalipszis filmből vehették. Az elején kisebb robbantást idéznek elő, s riadalmat is okozhattak a környéken. Ez alighanem büntetendő.

2017. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
én nagyon durván büntetném őket, ezeknek a prank-eknek is van határa és ez pont az.
2017. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A bombariadót is büntetik. Ez is közveszéllyel való fenyegetés.
2017. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ebben a videóban az egyik gyalogátkelőnél kocsiból dobják az egyik gyalogos lába elé a táskát. Az pedig az úttesten keresztül próbál elmenekül, amikor éppen forgalom van. Na ebből kerekedhet akár egy baleset https://www.youtube.com/watch?v=9NMcqQNecpE
2017. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem el, hogy valaki még beveszi ezeket a megrendezett, kamu videókat. Statisztákkal csinálják az ilyen ócskaságok többségét.
2017. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de amikor ez a gusztustalan wc-s jelenet megy, hogy leesik a földre a... tudod mi... azt te statisztálnád? Meg hogy tudsz te csak úgy megrendezni ilyen, forgalomban zajló futkározást, amit itt linkeltek is?
2017. jún. 30. 06:41
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Már megbocsáss, ne tudd meg, hogy csak itthon Magyarországon hány száz meg ezer ember szokott vállalni ehhez hasonló statiszta melókat 5-10 ezer forintokért :D
2017. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!