Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 15 és egy 18 éves szexuáli...

Egy 15 és egy 18 éves szexuális viszonya?

Figyelt kérdés

Kifejtve: utanáolvastam, és jogilag nem büntetendő, ha egy felnőtt (18 éves) lefekszik egy 15 évessel. De volt egy megjegyzés mellette, kölcsönös beleegyezés címszóval.


Ha most ez valójában megtörténik, aztán

a kérdésben szereplő pár pl. szétmegy, és a lány azt mondja, hogy "nem volt meg a kölcsönös beleegyezés" akkor mi történik? Hogy lehet ez ellen védekezni?



2017. máj. 3. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítsa be.
2017. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönös beleegyezés mindenképpen kell értelemszerűen. :D Ebben az esetben nem sokat számít hogy kiskorú, mivel elmúlt 14. (Esetleg ha kiderül hogy nem volt beleegyezése akkor kicsit többet kapsz)
2017. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönös beleeggyezéssel magyarul mindketten akarták és nem történt erőszak. 14 év a korhatár.


Általában nem foglalkoznak ezzel ha csak a lány nem csináltat látleletet azt hidden inebben benne van a szexuálisan szerzett sérülések is de nem vagyok benne biztos. Mindegy a lényeg az hogy általában ha erőszakos szex történt az látszik. Esetleg ha smsbe bevallja vagy valami az is számíthat. Ha semmi bizonyítéka nincs rá akkor nem valószínű hogy foglalkoznak vele.

2017. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

*azt hiszem ebben


Bocsánat, telóról vagyok.

2017. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nyugi...bemondásra nem visznek a kóterba.

....védekezni? Hát pl dugás után Fb on felhozod a témát majd leprinteled a válaszokat.

2017. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem azt a szókapcsolatot hogy "kölcsönös beleegyezés". De ahhoz ez szóban nyilvánul meg, tehát nem erőszakolom meg, akkor senki se tudja bizonyítani hogy mi történt valójában. Ha ezek után 1 év múlva szakítunk, majd feljelent hogy megerőszakoltam, akkor ez ellen (előre gondolkodva!) mit tudok tenni? Na remélem értitek mire gondolok..
2017. máj. 3. 19:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem értetted a válaszokat. A legtöbb ember azt mondja hogy nem lesz belőle ügy. Tehát nem kell ilyenekbe gondolkodnod ha csak a csaj nem ment el orvoshoz miután "megerőszakoltad" amit remélem hogy nem tettél.
2017. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 kovpet ***** válasza:
87%

Figyelj, ha nincs beleegyezés, akkor nem csak 14 évessel, de 54 évessel sem fekhetsz le. Ugyan úgy mondhatja, hogy megerőszakoltad és a bizonyítás is ugyan olyan.

A büntetési tétel más csak.

2017. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem kellene még ilyen korán lefeküdni, nem lesz kész a rendes nemi érés.
2017. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem erőszakoltam meg senkit :) még egyszer írom akkor, előre gondolkodásról van szó.


Utolsó: ezt értem. DE mi van, ha VAN beleegyezés mindkét fél részéről (így nem erőszak), DE utána szétmennek, vagy valami más történik, ami hatására a lány megutálja a fiút, vagy valami, és "hirtelen érzelmi felindulásból" azt vallja, hogy megerőszakolták. (Sem az ő állítása, sem az enyém nem LENNE alátámasztható, hiszen 1:1 ellen van a vélemény.)


Így tehát értem, hogy nincs erőszak, van beleegyezés, de a másik mégis azt mondja hogy nem így volt? Nincs bizonyíték a kezében. Ezesetben egy sima facebook prt scr, vagy egy hangfelvétel bizonyító erejű lehet? (Előre gondolkodva!)

2017. máj. 3. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!