Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MIt hívnak zaklatásnak?

MIt hívnak zaklatásnak?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy mit hívnak zaklatásnak? Ha te olyan embert zaklatsz akit ismersz és akarta ellenére többször felszolitatta a zaklatót hogy ne háborgassa? Szerintem ez a zaklatás.. Vagy egy másik hogy két ember elkedz leveleezni egymással az egyiknek van képe, a másiknak nincs igy beszélgetnek egymással, majd mésfél év leteltével, olyan jol megvannak hogy postán küldözgetnek egymásnak ajándékot, végül az az ember akinek van képe, kivácnsi arra hogy mégis kivel beszél, de soha nem találkoztak, és ezért elmegy a cimére, de nem háborgatja, csak mittudomén, végigmegy az utcában és ennyi. A másik pedig EZÉRT feljentette , ismeretlenül és kiadta zaklatásnak. Majd egy levél hogy zaklatás vétsége miatt balbal.. Az eset velem történt engem jelentett fel, egy oylan ember akivel 2 évig beszélgettem, majd képet akaratm tőle és találkozni, erre ő nem akart, de beszélgetni igen. Mindegy a léyneg hoyg ezért feljenetett, és ezért nemm kapom k 2 és fél évig az erkölcsit. Visszaadható-e? Mivel, nem én kedztem a beszélgetést nem én kerestem fel őt anno. az igaz hogy elmentem oda ahol lakik, de feltehetem másképp is a kérdést mivan ha ő jön el ide leskelődni? Mivel nem láttam soha képen azt se tudom fűből van vagy fából.
2017. máj. 7. 21:11
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Zaklatás Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2022. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!