Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kormány miért tette engedély...

A kormány miért tette engedélykötelessé a légkondi felszerelést?

Figyelt kérdés

Az egész csak egy újabb bürokratikus marhaság, amivel csak nehezebbé teszik az ember életét.

Műemlék jellegű épületeknél érthető,de másoknál egyáltalán nem.



Én is csak most jöttem rá, amikor rendelni akartam egyet az internetről és mondták,hogy hát külön engedély kell hozzá.


Saját családi házhoz, aminek nagy udvara van, miért kell engedély?

Van a ház és jobbról is,balról is nagy udvara van.Tehát, sem a kültéri egység zaja,ha egyáltalán van zaja, sem a kondenzvíz kivezetése nem zavarna senkit.


Akkor minek hozzá engedély?



2017. máj. 8. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert olyen emberek lakják, akik fittyet hánynak a biztonságra és spórolni akarnak rajta.


Gondolom te is maximálisan tisztában vagy a klíma veszélyeivel.

2017. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Mióta engedélyköteles?
2017. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt szeretnék elérni, ne itthon vedd meg, hanem mondjuk, Szlovákiába.
2017. máj. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Valamit félreértettél.

Nem engedélyköteles, "csak" engedéllyel rendelkező, regisztrált szerelő szerelheti fel. Tehát nem kell hozzá engedély hogy felszereltess egyet, "csupán" nem szerelheted fel magad, vagy ismerősöd fusiban. Elmész az üzletbe, kiválasztod a klímát, az üzlet ad egy nyomtatványt, keresel egy klímást, aki vállalja a felszerelést és rendelkezik regisztrációs számmal, ő kitölti neked és aláírja, azzal visszamész a boltban, megveszed, felszerelteted, a klímás pedig igazolja az elvégzett munkát.


Hogy mi az értelme?

Ugyanaz mint a másik kb. félszáz baromságnak, amit 2010 óta vezettek be. ( Energetikai tanúsítvány lakáseladáshoz,tranzakciós illeték, készpénz-felvételi díj, percdíj telefonnál, 27%-os ÁFA, ha csökken a kőolaj világpiaci ára akkor kötelezően emelkedő benzin ár, chips-adó, környezetvédelmi termékdíj, baleseti adó, útdíj "kiterjesztés"...)

2017. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Hivatalosan klímavédelem.
2017. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
mi a problémád hiszen levegővételért még nem kell fizetni
2017. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
A 74%-ost miért nulláztátok le? Igaza van, mert a Kiotói-egyezmény szerinti üvegház hatású gázok vannak benne, és ezért, csak F-gáz azonosítóval rendelkező személyek építhetik be. Csatlakoztunk az egyezményhez, ratifikáltuk, ezzel vállaltuk, hogy az ilyen gázokkal működő készülékeket regisztráljuk, nyomon követhetően telepítjük, és csak jogosult személy árulhatja, szerelheti, javíthatja.
2017. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én sem értem a lepontozást. Amúgy viszonylag sok közöm van a témához, kapcsolatban állok az illetékes hatósággal és a kapcsolódó adatbázis fejlesztőivel is, szóval van rálátásom a dologra. Azért írtam, hogy hivatalosan klímavédelem, mert tényleg abból fakad a dolog, viszont kicsit túl lett bürökratizálva, ezt látja a hatóság és mindenki más is.
2017. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!