Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az normális dolog, hogy több...

Az normális dolog, hogy több mint 200km-ről beidéz a bíróság tanúnak?

Figyelt kérdés
Van egy kb 3 éves ügy, pár ember netes csalás áldozata lett, köztük én is (4.000 ft-al) , itt helyben már a rendőrségen tanúztam kétszer is. Már nem is emlékszem a dolgokra és az a 4ezer ft se ér annyit, hogy ennyiszer berángassanak.. főleg ilyen messzire.
2017. máj. 15. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Nekem is volt egy nagyon hasonló ügyem, de csak egy háromoldalas papírt kellett kitöltenem és visszaküldeni postán, nem rángattak sehová.
2017. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ritka nagy gyökerek, a gondolkodás sem az erősségük.
2017. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jogos lehet.

Ugyanis valószínűleg tagad a kedves vádlott és ha tagad, akkor bizonyítani kell, hogy elkövette a terhére rótt bűncselekményt. Márpedig azt egyrészről azzal lehet bizonyítani, hogy tanúkat hallgat ki a bíróság.

És sajnos ez van, hogy 200 km-ről is akár el kell menni tanúskodni. Amúgy ha dolgozol, a munkáltató köteles elengedni és nem szabadság terhére. Illetve kérheted, hogy térítsék meg az útiköltségedet.

Viszont ha szerintem nem ér meg ennyit 4.000 Ft, akkor meg minek tettél feljelentést és/vagy terjesztettél elő polgári jogi igényt?

Bár mondjuk jól tetted, mert sok kicsi sokra megy, csak hát egyenként nézve nem éri meg, mint ahogy a te példád is mutatja.

És valószínűleg azért "rángatnának" el 200 km-ről, mivel országszerte követett el csalást és tőled 200 km-re történt meg a vádemelés és az illetékes bíróság ott van.

Rossz dolog ez így a te szemszögedből, de valahol érhető.

2017. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem én jelentettem fel, valaki mást is becsapott, és további becsapottakat keresett a rendőrség. Így jutottak el hozzám, meg még pár másik emberhez.
2017. máj. 15. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Jogilag normális, a Te szempontodból nyilván kényelmetlen, hiszen senki nem szívesen utazik 200 km-t 4000 Ft miatt. Az útiköltség többe kerül, még ha meg is térítik. Na meg elcseszi az egész napodat.


"a gondolkodás nem az erősségük... "

Nincs min gondolkodni. Bírói szakaszban nem igazán van olyan lehetőség, mint a rendőrségen, hogy megkeresés útján kihallgatnak a helyileg illetékes rendőrségen (ez esetben bíróságon).


Az, hogy a vádlott tagad, önmagában nem indokolja az idézést, hiszen sokszor legfeljebb csak felolvassák a vallomásokat. Idézni akkor szoktak (gondolom) ha valamilyen új információ merül fel, teszem azt, kitalálja a vádlott, hogy időközben ő valakinek már fizetett vissza pénzt.

2017. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérheted, hogy írásban tegyél vallomást, tekintettel a téged ért vagyoni hátrány nevetségesen alacsony voltára, illetve a távolságra.


Illetőleg szerintem büntetőeljárásban is lehet kérni, hogy a perbíróság keresse meg a lakóhelyed szerinti járásbíróságot, hogy ott tehess tanúvallomást.

2017. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az ügyész személyesen akar meghallgatni, nem egyeztek bele az írásos formába. :( Lehet kérni, hogy térítsék meg a munkabéremet amit arra a napra kaptam volna? Mert az igazolt távollétre nem jár fizetés. :(
2017. máj. 23. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!