Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Ha az utcán (közterületen) spontán megáll pár ember beszélgetni akkor arra a Gyülekezési jog szabályai vonatkoznak?

Keress kérdéseket hasonló témákban: jog, gyülekezési jog, spontán

05-19 23:06  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
[link]

Ezek után én semmin sem csodálkoznék😂
De egyébként a válasz amit keresel, nem.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 05-19 23:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Felmerült bennem ez a kérdést, gondoltam felteszem itt hátha kapok rá értelmes választ. Nem tudom most mi a problémátok. Lehet hogy hülyén fogalmaztam de ha megkapnám a választ hogy milyen szabályok vonatkoznak a közterületen való beszélgetésre akkor elnézést kérnék de így, hogy le betegeztek nem tudok mit tenni. Azért köszönöm, és remélem hogyha egy témában laikusok lesztek és kérdést tesztek fel vele kapcsolatban akkor hasonló válaszokat kaptok majd.

# 2/4Időpont 05-19 23:51 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 05-19 23:54 Privát üzenet
2. § (1) A gyülekezési jog gyakorlása keretében békés összejövetelek, felvonulások és tüntetések (a továbbiakban együtt: rendezvény) tarthatók, amelyeken a résztvevők véleményüket szabadon kinyilváníthatják.
(2) A rendezvény résztvevői jogosultak a közösen kialakított álláspontjukat az érdekeltek tudomására hozni.
(3) A gyülekezési jog gyakorlása nem valósíthat meg bűncselekményt vagy bűncselekmény elkövetésére való felhívást, valamint nem járhat mások jogainak és szabadságának sérelmével.
3. § A törvény hatálya nem terjed ki
a)4 a választási eljárásról szóló törvény hatálya alá tartozó gyűlésekre;
b)5 a templomban és a vallásgyakorlásra rendelt más helyen szervezett vallásos szertartásokra, rendezvényekre és a körmenetekre;
c) a kulturális és sportrendezvényekre;
d) a családi eseményekkel kapcsolatos rendezvényekre.

A lényeg, hogy azért jöttök össze, hogy a véleményeteket békésen kinyilványítsátok. Ha haverokkal összejöttök sörözni akkor a véleménynyilvánítás nem áll fenn, így erre a helyzetre gyülekezési jogról szóló törvény nem alkalmazható.

A kérdésre a válasz: nem, nem vonatkoznak.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 05-22 12:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki mesélne nekem a spontán emberi öngyülladásról?
Minden ember akkor és ott dug egymással spontán ahol csak lehet, csak én nem?
A hétvégén találkozom egy sráccal először, akit tinderen ismertem meg, de már lassan két hónapja beszélünk. Nagyon spontán és értelmes ember, szerintetek mi legyen a program, hogy..
Thaiföldre érdemes előre megtervezni mindent (esetleg utazási irodával) vagy pedig lehet spontán is menni amerre akar az ember? Mennyire nehéz szállást találni?
A Facebook-on miért van az, hogy ha megnézem egy teljesen spontán ember ismerőseit (legyen ő az ismerősöm vagy sem) mindig ugyanazok az emberek kerülnek a lista elejére?
Képzelőerő. Másoknak spontán vagy akaratos?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu