Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv a kérdés a munkaidővel...

Üdv a kérdés a munkaidővel kapcsolatos, ebben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Egy német multi raktárában dolgozom áru összekészítő munkakörben. Mivel a zöldség-gyümölcs részen vagyok ezért ugye ezeket a termékeket frissen kell a boltokba kiszállítani így nem lehet délelőtt elvégezni a munkát mert éjjel amikor viszik a kamionok addigra már nem lesz friss a termék. Ezért vezették be a 17:00-órás munkakezdést amivel különösebben nincs is probléma fizetés szempontjábol teljesen rendben van szerintem ( 170.000 netto+32 cafeteria ami szintén netto) igen tudom van aki többet keres de én jelenleg nem panaszkodom. Jófejek a kollégák jó a munkahelyi légkör stb. A zöldség-gyümölcs csapat ketté lett osztva mert a hús rendelések összeállítása is a mi feladatunk. Itt minden nap 13:30-00:00-ig vannak betervezve az emberek.

Szóval néha előfordul az a helyzet hogy amikor a zöldség-gyümölcs terület kis csúszásban van akkor a húsosok jönnek át segíteni. Ez történt egyik csütörtökön is. A 3 húsos ember viszont ugye 13:30-ra jött és 02:30-kor mentek el. A kérdésem az lenne hogy ez mennyiben törvényes ? A szerződésben napi 8 órás munka idő van de 3 havi munkaidő keretet alkalmaz a cég ezzel nincs is gond. De viszont én úgy tudom hogy 12 óránál többet nem lehet dolgozni mivel ez nem minősül készenléti munkakörnek. Ez pedig akárhogy számolom 13 óra... Szóval a kérdésem az lenne hogy ez mennyire törvényes így ?


2017. máj. 22. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Mivel közben van legalább egy óra ebéd/vacsoraszünet, ezért semmi gond.
2017. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!