Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek nem lenne jobb,...

Szerintetek nem lenne jobb, ha a választójogot nem életkor, hanem iskolázottság alapján osztanák ki?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem lenne jobb.
2017. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg az etnikumot is bele kellene venni.

Így,még kevesebb szavazatot lehetne megvenni:D

2017. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szántóvető ***** válasza:
46%
konkrétabban?kíváncsi vagyok mi az elképzelésed.
2017. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem lenne jobb szerintem sem.A választójog mindenkit megillet.
2017. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Nem lenne jobb. Legalábbis azoknak, akik nem szeretnek látszatdemokráciában, más szavakkal diktatúrában élni.

Ők értik azt is, miért úgí van, ahogy van a választójog.

2017. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Találkoztál te mostanában friss diplomással egyik másikból a nyolc osztélyt se nézné ki az ember? Tehát marhaság az ötlet
2017. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Ezt már párszor letárgyaltuk itt GYK-n is. Mostanra a választójog olyan alapvető állampolgári jogosultság lett, amelyet nem lehet korlátozni. Nincs olyan demokratikus állam, amelyben cenzusos választójog lenne érvényben. Az az általános felfogás, hogy pusztán szellemi képességei miatt nem lehet senkit diszkriminálni (csak ha már ténylegesen fogyatékkal él).


Az iskolázottság pedig egy elég tág fogalom. Az, hogy valakinek megvan a nyolc általános még arra sem garancia, hogy valaki értő olvasó, arra pedig pláne, hogy rendelkezik bármilyen politikai kultúrával, tájékozottsággal.

Ha ennél magasabb iskolai végzettséget állapítunk meg cenzusként az pedig túl nagy társadalmi réteget zár ki, arra pedig még a diploma sem garancia, hogy valaki utánanézett e legalább annak a pártan, amelyre szavaz...


Elmondhatjuk tehát, hogy a mostani rendszer nem tökéletes, de még mindig ez a legjobb lehetőség, amely kivitelezhető.

2017. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Természetesen nem oldaná meg a problémákat, de szerintem egy iskolázott, műveltebb embert nem lehet csupán mézes-mázas ígéretekkel meg ingyen gulyáslevessel levenni a lábáról.

Nem beszélve arról, hogy talán ezek után állam bácsi és belátná, hogy amíg nem fog több pénzt beleölni a minőségibb oktatásba, addig jóformán nem lesz szavazójuk.

2017. máj. 22. 20:45
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem. A diploma még nem adott észt senkinek.
2017. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

A demokrácia nem arra megy ki hogy feltálalja a relevánsabbnál relevánsabb programtervezeteket, és akkor a polihisztor lakosság kiválasztja a legpreferálhatóbb tervezetet.

Az egyetemet végzett is ugyanannyira emocionális módon választ mint az iskolázatlan. Ha így tetszik, azt választják hogy kinek tetszik a po*ája. Mindenki hall mindenfélét, olvas stb. a pártokról, van néhány foszlány a fejünkben ami szerintem a valóságtól távolabb sem állhatna és úgy érezzük hogy racionális módon döntünk.


Ha internet nélkül lekellene írd pl. hogy az a párt akire te szavaznál, annak miért jobb az egészségügyi politikája mint a többi pártnak, mennyit tudnál írni? És szerinted hejtálló dolgokat mondanál? Mert szerintem ha pl. itt megosztanád akkor a válaszolók kijavítanának hogy a fele hülyeség annak amit írtál, valótlan dolgok vannak a fejedben.


És nem mellesleg a demokráciában az iskolázatlanok is képviselve kell legyenek. Vagy szerinted helytálló lenne ha az iskolázottak eldöntenék hogy az iskolázatlanok legyenek rabszolgák? Parlamentben ki védekezne ellene, ha nem lennének ők is ugyanolyan értékűek ilyen szempontból? Jó, ez most egy kicsit eltúlzott példa, de még ez se elképzelhetetlen.

2017. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!