Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hallgatói jogviszonyt...

A hallgatói jogviszonyt elfogadják tömegközlekedési eszközökön, mint ideiglenes diákigazolványt?

Figyelt kérdés
A mai napon jöttem rá, hogy elhagytam a diákom, bementem a tanulmányi osztályra, ők nem adtak nekem ideiglenes diákigazolványt, mert a neptunban még nem kérvényeztem. Jelenleg hogy van a törvényi szabályozás, utazhatok kedvezményesen vagy már nem?

#BKV #ellenőr #kalauz #diákigazolvány #hallhgatói jogviszony
2017. jún. 30. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj be csináltasd meg és adnak egy papírt azt tudod használni ideiglenes diákigazolványként.
2017. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Jogod van hozzá, hogy ingyenesen utazz. De ha ellenőr jön és te nem tud igazolni ezt a jogosultságodat, akkor megbírságol és kizár az utazásból, ehhez meg neki lesz joga.

A tanulói/hallgatói jogviszony létét csak érvényes diákigazolvánnyal tudod igazolni, a kedvezményre jogosító okmánynak nálad kell lennie, ha igénybe veszed a kedvezményt.

Kérvényezd a Neptunban, addig meg vegyél teljes árút, míg nincs ideiglenesed, ha helyi közlekedésben használod, akkor vegyél hetijegyet, mikor nekem nem volt érvényes diákom mindig hetijegyeket vettem, olcsóbban kijöttem mintha vonaljegyekkel bohóckodtam volna.

2017. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Nem.
2017. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Csak és kizárólag a diák, illetve az ezt helyettesítő igazolás jó neked, ami NEM a hallgatói jogviszonyigazolás.
2017. jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 6. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!