Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a házasság válással végződi...

Apocalypto00 kérdése:

Ha a házasság válással végződik a feleség elviheti a férfi lakását, amit házasság elött szerzett?

Figyelt kérdés
Tehát 2 éve vettem lakást, amire még 8 év hitel ketyeg, a törlesztőt én fizetem természetesen. Párommal fél éve élünk élettársi kapcsololatot. Ő a nagy ő, meg akarom kérni a kezét,de be akarom magam biztosítani, rossz forgatókönyv esetén nehogy elvigye a lakásom. Hogyan szólnak a jogszabályok ? Gyerek nélkül és gyerekkel? Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 30. 18:56
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
36%
De romantikus :D
2017. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt a vagyont kell elosztani, amit a házasság alatt szereztetek. Ami házasság előtt a tied, az az is marad.
2017. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

A lakás alapjában véve a te különvagyonod.


Viszont a házasság pillanatától kezdve azt már nem mondhatod, hogy a törlesztőrészletet te fizetted, azt ugyanis a közös vagyonotokból fizettétek (a feleséged sem tudja azt mondani, hogy a kaját meg ő fizette).


Tehát joga lesz kérni, hogy a házasság alatt a lakáshitelre, és az esetleges felújításokra költött összeg arányában kapjon pénzt.

2017. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

" amire még 8 év hitel ketyeg, a törlesztőt én fizetem természetesen."


Na ezzel lesz baj. Ugyanis a házasságban a bevétel közös, így a hitelt KÖZÖSEN fizetitek, nivel közös a bevételetek.

A lakást még nem szerezted meg, mivel 8 évnyi hitel van még rajta.

Beszélj ügyvéddel, mit lehet tenni ilyenkor.

2017. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
100%
A legtisztább, ha házassági szerződést kötsz, és akkor nem fogja elvinni, ennyi.
2017. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

"A legtisztább, ha házassági szerződést kötsz, és akkor nem fogja elvinni, ennyi."


Ez Mo, és nem az USA. Ott a házasság pillanatától minden korábbi vagyon közössé válik, Mo-n meg eleve tartalmaz egy csomó kivételt a jog anélkül, hogy házassági szerződést kötnél, tehát erre nem feltétlen van szükség.


Viszont az asszonyka hülye lesz aláírni egy szerződést, hogy a kérdező 8 éven át fizeti a lakás törlesztőjét a közös pénzükből, majd a végén az egésszel leléphet, mert a lakás az övé.

2017. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
41%
Ez így elég szemétség vagy hogy mondjam, hogy a házasság pillanatától a bevétel közös, így a hitel is közös. Pl. én is fizetek lakáshitelt, a számlámról vonják le, akkor mi köze lenne ahhoz a házastársamnak?
2017. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. én is fizetek lakáshitelt, a számlámról vonják le, akkor mi köze lenne ahhoz a házastársamnak?"


Pl a házastársad meg megveszi a vacsorát, a saját számlájáról vonják le, azt meg megeszed, és akkor válásnál szerinted mi lenne a jó megoldás? Levágják a bal lábad, mert abban van annyi hús, amennyit beburkoltál? :)



(tudok olyan estet, ahol az összes tartós fogyasztási cikket az egyik fél számlájáról fizették, az összes rezsit, élelmiszert, etc meg a másikéról. Majd váláskor az egyik fél bejelentette, hogy itt minden az övé, mert mindent bizonyíthatóan az saját ő számlájáról vettek. Szerinted mi lett a vége? :))

2017. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ha netán lesz gyerek, akkor ő a te örökösöddé válik, halálod esetén a gyereked az első számú örökös, a lakásra is, házasságtól függetlenül.
2017. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
98%

"Pl. én is fizetek lakáshitelt, a számlámról vonják le, akkor mi köze lenne ahhoz a házastársamnak?"


Az, hogy a házasságban vagyonközösség van.

Nyilván a hitel összege a közös vagyonból kerül befizetésre.


Ha a kérdező megházasodik, akkor egy válás esetén a feleség a házasság alatt befizetett hitel felére tarthat igényt.

2017. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!