Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a házasság válással végződi...

Apocalypto00 kérdése:

Ha a házasság válással végződik a feleség elviheti a férfi lakását, amit házasság elött szerzett?

Figyelt kérdés
Tehát 2 éve vettem lakást, amire még 8 év hitel ketyeg, a törlesztőt én fizetem természetesen. Párommal fél éve élünk élettársi kapcsololatot. Ő a nagy ő, meg akarom kérni a kezét,de be akarom magam biztosítani, rossz forgatókönyv esetén nehogy elvigye a lakásom. Hogyan szólnak a jogszabályok ? Gyerek nélkül és gyerekkel? Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 30. 18:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
5%
De miért közös vagyonból kerül befizetésre,amikor az én számlámról vonják? Biztos ezt a törvényt is egy nő találta ki, a tárgyalást pedig egy bírónő vezeti le, csak hogy a nőnek kedvezzen, hiába fizeti szerencsétlen férfi a hitelt évekig, a lakás az asszonykára marad, miközben lehet,hogy egy bőrönddel cuccolt be. Nagyon jó...mostantól ajánlom,hogy úgy legyen,hogy akitől a hitel összeget vonják,azé a lakás. Az,hogy a rezsi, kaja esetleg közös kasszából van,az más. Na, 48 óra van adva erre a kis módosításra, igazság lesz itt,nem simliskedés!
2017. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"De miért közös vagyonból kerül befizetésre,amikor az én számlámról vonják? Biztos ezt a törvényt is egy nő találta ki, a tárgyalást pedig egy bírónő vezeti le, csak hogy a nőnek kedvezzen, hiába fizeti szerencsétlen férfi a hitelt évekig, a lakás az asszonykára marad, miközben lehet,hogy egy bőrönddel cuccolt be. "



Elmondanád, hogy te hogyan kezelnéd azt, hogy a feleséged számlájáról meg a villanyszámlát vonják le?


Igen, a jelenlegi családjog sok tekintetben a nőknek kedvez, és ennek történelmi hagyományai vannak abból az időszakból, amikor a nő még nem nagyon rendelkezett saját bevétellel. Ezzel együtt ez egy teljesen igazságos része a dolgoknak, gondold végig, hogy mit jelent, hogy saját számlád? Akkor a feleséged meg lakatot tehet a hűtőre, mert az meg az ő számlájából lett feltöltve? Vagy 2 hűtő lesz a lakásban, az egyiket az egyik tankolja, a másikat a másik? Marha életszerű.


Másrészt akkor is ilyen harcos lennél a külön számlára, ha mondjuk a feleséged 2x annyit keresne mint te? Akkor nyugodtan ő is a saját számlájáról arra költene amire akarna, neked ahhoz semmi közöd ugye?

2017. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

"a lakás az asszonykára marad, miközben lehet,hogy egy bőrönddel cuccolt be"


Egyébként hiszti helyett tudsz olvasni? A lakás nem marad asszonykára.


De a kedvedért egy példa:


- lakás 20 milliót ér, férfi megvette 10 millió befizetésével, 10 milla hitelt utána évente 1 milliót törleszt.


- a házasság pillanatában már 2 éve törleszti, tehát 12 milliót befizetett. Na eddig az övé a vagyon.


- 2 évig fizetik közös pénzből, majd jön a válás.

Ekkor a férfi része a lakásban 12 millió + a 2 év alatt befizetett pénz 50%-a, azaz összesen 13 millió, az asszony pedig a házasság alatt a lakásra költött pénz felét kérheti, azaz 1 milliót.


Tehát 2 év házasság után a lakásban 13 millió a férfi része, 1 millió a nő része, és még a banknak is lóg a férfi 6 millával. Szerinted hol a rákban jön ebből az, hogy az asszonyka elviszi a lakást?


(ui: persze ha mondjuk mellette a közös pénzből költöttek még 5 millát a lakásra felújítás címen, akkor ebből is 2.5 az asszonyé, de ugye így már a 20 millás lakás 25-öt fog érni a felújítás miatt)



disclaimer: férfi vagyok, és még így is rossz nézni, hogy egyrészt fröcsögsz feleslegesen, másrészt annyi eszed nincs, hogy ÉRTŐ módon olvass, pedig te még nem a mai PISA-mérésen katasztrófát elért oktatáson nevelkedtél.

2017. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
9%
Akkor is ilyen lennék,ha a feleségem,ha lenne, többet keresne. Az az ő keresete, mi közöm lenne nekem hozzá? :)
2017. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Mi lenna, ha megkérdesznéd 3 ügyvédtől. Házassági szerződésről már hallottam, de nem vagyok jogász.
2017. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
A számlát is meglehet oldani,hogy számlaszámról vonják, aztán a hűtő problámát megoldanám úgy,hogy elvinném az asszony által vásárolt kaját egy hűtőtáskában,majd mondanám,hogy köszönöm bírónő részemről ennyi volt a tárgyalás, a lakás természetesen az enyém marad, ne is próbálkozzanak semmilyen behajtókkal, se senkivel a közelbe jönni, mert még a végén élesítve lesz a légvédelmi üteg :) Jó ez már trollkodás volt, különben sem érint engem ez a téma, nem áll fent nálam ennek a veszélye.
2017. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
91%

"különben sem érint engem ez a téma, nem áll fent nálam ennek a veszélye."


Ne aggódj, a megnyilvánulásaid alapján egy pillanatig sem gondoltam, hogy ilyen problémák elé néznél a következő 200 évben (beleértve azt is, hogy nőd legyen)

2017. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk,ha ismerkednék,biztos nem ez lenne a téma,hogy ki mit visz,vagy hoz egy válás során, de azért nézzél le nyugodtan...megnyilvánulásaid alapján...jó,hogy pár sorból már meg is ismered,hogy milyen a másik ember.
2017. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
70%
A #11es hozzászólásod első 3 sora után nem kell sokkal több, hogy pontosan kiderüljön, milyen ember vagy. Azt a 3 sort akár bemutatkozás helyett is használhatnád.
2017. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
91%

"amikor az én számlámról vonják?"


Nem érted, hogy nincs te számlád meg ő számlája? Mindkét számlán lévő pénz közös.

Nem kötelező a házasság.

2017. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!