Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a házasság válással végződi...

Apocalypto00 kérdése:

Ha a házasság válással végződik a feleség elviheti a férfi lakását, amit házasság elött szerzett?

Figyelt kérdés
Tehát 2 éve vettem lakást, amire még 8 év hitel ketyeg, a törlesztőt én fizetem természetesen. Párommal fél éve élünk élettársi kapcsololatot. Ő a nagy ő, meg akarom kérni a kezét,de be akarom magam biztosítani, rossz forgatókönyv esetén nehogy elvigye a lakásom. Hogyan szólnak a jogszabályok ? Gyerek nélkül és gyerekkel? Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 30. 18:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem derül ki abból pontosan,hogy milyen ember vagyok, ahhoz,hogy valaki jól megismerjen engem egy élet is kevés. Nem baj,gyerek? Akkor és olyanná alakítom a személyisségemet,amikor és amilyenné akarom.
2017. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
68%
Márpedig remekül lehet következtetni a jellemedre a véleményed alapján :-)
2017. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet következtetni a jellememre erről a pár sorból,amit ehhez a kérdéshez írtam. Csak tudjam már magamról,hogy milyen vagyok. Remélem megengeded! :)
2017. júl. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nem viheti el.Azonban ha nem lesz házassági szerződés akkor a házasság alatt mindegy kinek a szàmlájáról vonjàk a hitelt az közös. Váláskor annak a felét meg kell térítened neki. Arra vigyázz, ha érzéknövelő beruházást csináltok rajt, akkor viszont keletkezik rajt tulajdonjoga, ha nincs a nevén akkor is. Vagy matadtok élettàrsként, akkor nem 50-50% a vagyon, hanem szerzés arànyàban. Ez jó ha sokal többet keresel, azonban házimukát forintosíthatják pl.., amíg gyesen van, munkanélküli, vagy házassági szerződés.
2017. júl. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
70%
Azt kellene megérteni a házassàg egy jogi dolog, azzal kerül két ember vagyon közösségre. Egy szerződés, két tanúval. A többi, hűség, jóban rosszban stb nem jogi kategória, csak a körítés, semmi jogi vonzata. Ezeknek a kapcsolat elejétől meg kell lennie,de nem jogi dolok. Ha valaji igazságtalannak érzi a vagyonközösséget, nem kell házasodni vagy együttélni, mert az is vagyonközösség. Amúgy ezért van házassàgi szerződés, hogy az alap jogi dolgokat felül lehessen írni úgy ahogy mindenkinek jó. Szerintem nálunk a családjogi törvények igazsàgosak, kivéve, hogy végrendelettel sem nagyon lehet kitagadni.Hadd döntsem el mit csinálok a pénzemmel.Az nem igazságos, mint sok állaban USAban, hogy házassàggal minden közös teljesen, asszonytartás alap sok helyen. Pár napja írt ki itt egy nő kérdést felháborodva, hogy a férjének van két lakàsa, és annak fele nem lesz az ővé hàzassággal sem és ha válnának majd mehet ahova akar vagy a szüleihez. Hàt nem tudom mit képzel. És az ilyen nőket elveszik. El is költözött. Jól tette, a férjét megszabadította egy nyerészkedő nőtől.
2017. júl. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
.
2017. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
21%
Irasd anyukàd nevére a lakásod, akkor majd visszaöröklöd. Ha ennyire félős vagy. Különben jó hozzá állás az esküvőhöz..
2017. júl. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

"Irasd anyukàd nevére a lakásod, akkor majd visszaöröklöd."


Nagyon jó tanácsnak tűnik...


Leszámítva, ha van(nak) testvérek, mert akkor ők is öröklik

Van házastárs, mert akkor holtig tartó haszonélvezete lesz az örökölt lakáson

Esetleg a mamát 85 évesen megvezetik valami csalók, és felvetetnek vele a lakásra vele valami hitelt (amit az öröklés után is a lakáson marad), esetleg íratnak vele egy végrendeletet, és csak a kötelesrészt fogja megkapni...


Hát igen, ehhez képest a házassággal az asszonynak járó esetlege aprópénz a komoly probléma :)

2017. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Irass végrendeletet, abban már jelezve, hogy külön vagyon, akkor kizàrólag a gyerek örököl.
2017. júl. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként van olyan eset amikor az asszonytartásnak van értelme. Képzeld el a tehetős férjet aki elvesz egy csinos, művelt értelmes nőt és megegyeznek, hogy konzervatív értékek mentén fognak családot alapítani. Az asszony otthon a három gyerekkel, nem dolgozik. Vagyis dolgozik, hiszen háztartást vezet, neveli a gyerekeket, iskola után viszi őket edzésekre, külön órákra, a ház tipptopp, a férj bármikor reprezentálhat vele. A férj határozottan kéri, hogy ne dolgozzon, hiszen ezt az időt a családtól venné el, vagy a férj munkájába besegít, de nincs igazán fizetése, hiszen bármire van szüksége megkapja.

Aztán a férj beújít egy fiatalabbat amikor a gyerekek már nagyok. Vagyis ő rúgja fel a házasságot. És a nő ott marad munka, de még inkább bedolgozott évek, nyugdíj, magántulajdon vagy bármi ilyesmi nélkül. A gyerekek már nagyok, talán még a legkisebb tanul, a ház a férj házasság előtti tulajdona, a nőnek nem marad semmije. Lehet, hogy szerelemből házasodott és ő is egyet értett a konzervatív értékekkel, és azt hitte, hogy a konzervatív férje majd nem fogja elhagyni. Hát, nem így lett.

Na, egy negyven, ötven éves nő mit csináljon ilyenkor? Azt hogy 20-30 évet azzal töltött, hogy a családot szolgálta, biztos háttér volt, azt ki fizeti meg neki?


Egyébként ezért nem vagyok híve a konzervatív családmodellnek. Mert a nőt mindenképpen kiszolgáltatott helyzetbe hozza. És nálunk nincs feleségtartás. Egy ötven éves, négy gyerekes anyuka kezdheti zéróról, a gyerekei még a saját életüket építik, nem akaszkodhat rájuk....

2017. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!