Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a házasság válással végződi...

Apocalypto00 kérdése:

Ha a házasság válással végződik a feleség elviheti a férfi lakását, amit házasság elött szerzett?

Figyelt kérdés
Tehát 2 éve vettem lakást, amire még 8 év hitel ketyeg, a törlesztőt én fizetem természetesen. Párommal fél éve élünk élettársi kapcsololatot. Ő a nagy ő, meg akarom kérni a kezét,de be akarom magam biztosítani, rossz forgatókönyv esetén nehogy elvigye a lakásom. Hogyan szólnak a jogszabályok ? Gyerek nélkül és gyerekkel? Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 30. 18:56
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként ezért nem vagyok híve a konzervatív családmodellnek. Mert a nőt mindenképpen kiszolgáltatott helyzetbe hozza. És nálunk nincs feleségtartás. Egy ötven éves, négy gyerekes anyuka kezdheti zéróról, a gyerekei még a saját életüket építik, nem akaszkodhat rájuk...."


Más okokból sem vagyok híve a konzervatív családmodellnek, de pusztán anyagi értelemben ezt lehet kezelni.



Egyrészt azokban az országokban, ahol ennek komoly hagyományai vannak, ott a társadalom kitermelte azokat a hagyományokat, jogi elemeket is, amik megvédik a nőt attól, hogy mondjuk 40 évesen találja magát az utcán.


Másrészt pusztán gazdasági értelemben közeledve a témához szerintem pont erre való a házassági szerződés Mo-n, nem pedig arra, hogy kizárja a másikat a vagyonból.


Hogy ilyen esetben azt mondja a nő, rendben, mehet a konzervatív családmodell, de akkor válás esetén kapok egy lakást, kapok 5 millió kezdőtőkét, meg havonta a minimálbér x-szeresét


Mivel a magyar jogrend valóban nem tartalmaz asszonytartást, így egy jó házassági szerződéssel ezt gond nélkül át lehet hidalni.

2017. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne házasodjon az, aki nem bírja feldolgozni, hogy ez egy vagyonközösség. Még egyszer mondom, hogy mindenki értse: VAGYONKÖZÖSSÉG.
2017. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!