Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetem, hogy lefényképezek...

Megtehetem, hogy lefényképezek egy oldalt egy könyvből és elküldöm valakinek? Vagy ez már szerzői jog sértés?

Figyelt kérdés

2017. júl. 12. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a könyv tartalmától függ. Ha az jogvédett, akkor szerzői jogot sértesz, ha lefényképezed és elküldöd valakinek.
2017. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magáncélra, nem nyilvános megjelentetésre haszonszerzés nélkül nyugodtan elküldheted, nem fognak börtönbe zárni.
2017. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem az, mert nem azt hírdeted, hogy "nézd, Világ, ez én írtam!" Különben meg nincs módjuk leellenőrizni, hisz egy egyszerű jpg fájlt küldesz, komolyan azt hiszed, hogy van akit érdekel, hogy mit küldözgetsz egy haverodnak messengeren? Csak akkor jogsértés, ha felteszed az egész könyvet a netre, és bárki letöltheti vagy azt mondod, hogy te írtad a könyvet, nem pedig Minta Mária.
2017. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a szerzői jogról: [link]

egyértelmű, ha az ember nem követ el olyant, amit törvény nevesít nem beszélhetünk jogsértésről sem a Ptk 6:253. § [Kutatási szerződés]>NEGYEDIK RÉSZ

SZERZŐI JOG ÉS IPARJOGVÉDELEM< { [link]

(1) Kutatási szerződés alapján és a 2:55. § [Kisegítő alkalmazás]-t kell alkalmazni, ni akkor, ha a bevezetőben említett szerzői jogról szóló tv a kérdést nem szabályozza.

Összegezve a terjesztés sokszorosítás - ha nem nyilvános és nem üzletszerű , nem rendszeres, nem sérthet jogot különösen akkor nem ha a szerző halálától számított 70 év eltelt.{31. § (1) A szerzői jogok a szerző életében és halálától számított hetven éven át részesülnek védelemben.}<<szerzői jogról

2017. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a szerző jogról szóló tv. 21.§ (2)-hez: "(2) Azoknak a készülékeknek a felsorolását, amelyek reprográfiára szolgálnak, a Kormány rendeletben állapítja meg." >>>>>>>


[link]


{1. § A reprográfiára szolgáló készülékek körét a rendelet melléklete tartalmazza.}

2017. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!